Minulá zima nás ochudila o to nejdůležitější pro zimní sporty, sníh. Řada sportovních podniků tak musela být zrušena či odložena, což neminulo ani Šumavskou 30, jejímž pořadatelem je obec Nová Pec za podpory Jihočeského Deníku. Její třetí ročník byl tedy o rok posunut na únor 2015.

„Neznám nikoho, kdo by si pamatoval, že by dvě zimy za sebou nebyl v Nové Peci sníh. Také proto věřím, že se nám podaří odložený třetí ročník tohoto závodu uspořádat tuto zimu. Měli jsme první zasedání organizačního štábu, kde jsme si potvrdili termín 6. a 7. února, jinak program závodů zůstává stejný, jako byl připraven na přelom ledna a února v tomto roce,“ uvedl ke třetímu ročníku závodu, který by se měl stát tradicí, starosta Nové Pece Jakub Koželuh s tím, že veškeré informace najdou zájemci o start na webu www.sumavska30.cz.

Na páteční program budou připraveny mládežnické závody. Žáci do deseti let poběží jeden kilometr, mladší žactvo do dvanácti let dva kilometry, starší žactvo do patnácti let tři kilometry a dorost pět kilometrů. Sobotní program pak bude patřit závodům dospělých. muži poběží 30 a ženy 15 kilometrů.