V ranních hodinách 18. dubna všichni dorazili do letoviska Makarska, kde se ubytovali v krásném hotelu Biokovka u pláže s výhledem na moře. V hotelu měli účastníci zajištěnu celodenní stravu a mohli využívat i hotelové služby jako bazén, saunu a fitness centrum. Turnaje Makarska Cup 2024 se zúčastnili za TJ Šumavan Vimperk mladší žáci ročník narození 2012, kteří přijali pozvání od HRNK ZMAJ MAKARSKA. Letos soutěžilo 36 klubů ve čtyřech katagoriích. Turnaje se zúčastnilo 78 týmů z Chorvatska, Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Severní Makedonie a České republiky. Českou republiku reprezentovali fotbalisté TJ Šumavan Vimperk a SK Sigma Olomouc.

Všechny zápasy se odehrály na hřišti, které bylo vzdáleno od hotelu cca 2 kilometry a kam hráči s trenéry chodili pěšky. Hrálo se, oproti turnajům mladších žáků v ČR, na hřišti pro kategorii dospělých, tedy na velkém fotbalovém hřišti a na velké branky v počtu hráčů 10 + 1. Hrálo se na 2x20 minut. Týmu TJ Šumavan Vimperk se při hře tolik nedařilo, všechny tři zápasy sice malí fotbalisté prohráli, ale pro všechny hráče byl turnaj obrovskou zkušeností, která jim v dalších zápasech pomůže podávat co nejlepší výsledky.

Jarní cena Prachatic v K4M.
Jarní cenu Prachatic v kulovém čtyřboji poprvé v historii vyhrála žena

Všichni účastníci ve volném čase vyzkoušeli i ne příliš teplou vodu v moři, byli se také podívat na vyhlášené zábradlí nad útesem pod sochou sv. Petra, na kterém je zavěšeno velké množství visacích zámků. Podle místní zvyklosti z tohoto útesu skáčou do moře chlapci a tímto skokem se z nich stávají muži. Samozřejmostí také byla ochutnávka místní vynikající zmrzliny. Velké poděkování patří všem, kteří se finančně podíleli na zajištění této sportovní akce.

Autor: Karel Tůma a Libor Kudláč