Pořadatelé ze stejnojmenného klubu pořádají jednak turnaj pro neregistrované a pozvané hráče z Prachaticka a další den klání dvojic hráčů, kteří hrají okresní soutěže na Prachaticku. V loňském roce se dohromady představilo v obou turnajích 87 hráčů a pořadatelé věřili, že toto číslo překročí i přes redukci počtu dvojic ve druhém turnaji. To se podařilo a trefili přesnou stovku.

Jako již tradičně patřil první den soutěži jednotlivců neregistrovaných a pořadateli pozvaných hráčů. Těch se sešla rovná šedesátka, z toho devítka žen. Poprvé tedy hrály ženy svou vlastní kategorii.

A právě ženy si zahrály až dosyta. Nejprve hrály v jedné společné skupině systémem každá s každou a pak následovaly skupiny o první až páté a šesté až deváté místo, přičemž se zápasy z hlavní skupiny započítávaly a hrály se jejich odvety. Turnaji kralovala Helena Bauerová ze Starých Prachatic. Zvítězila bez ztráty jediného zápasu, ale některé zápasy měla hodně vyrovnané. O druhé místo to byl pořádný boj. Tři hráčky měly stejně bodů a musela rozhodnout minitabulka. V té na tom byla nejlépe Simona Litvanová ze Ktiše a brala místo druhé. O jediný set lepším skóre získala pomyslný bronz Jana Fusková a odsunula na místo čtvrté Ivanu Horákovou. Pětici nejúspěšnějších žen zkompletovala Anežka Horáková.

Mužská soutěž jednotlivců začala v osmi základních skupinách, ve kterých se hrálo také systémem každý s každým. Podle umístění ve skupinách pak postupovali všichni hráči do čtyřčlenných nástaveb a jejich výsledky pak určily dvojice pro závěrečná utkání o celkové umístění v turnaji. Z loňské nejlepší šestky se v nejvyšších patrech neumístil nikdo, i když je pravda, že tři hráči z loňské nejlepší šestice z různých důvodů tentokrát nehráli.

Boje to byly až do samotného závěru pořádně napínavé a do finále postoupili Lukáš Heinzl z Husince a Vavřinec Skypala ze Zdíkova. Finálové utkání se hrálo na čtyři vítězné sety a jednoznačně uspěl nadějný mladý Lukáš Heinzl a svého soupeře odsunul na místo druhé. V boji o bronz přehrál Karel Malík z Vimperka vlachovobřezského Václava Urbana a odsunul ho na místo čtvrté. Těsným vítězství 3:2 získal páté místo Tomáš Plojhar z Malovic a Václava Kavana z Vimperka tak posunul na příčku šestou. V boji o místo sedmé porazil Miroslav Vincík ze Šumavských Hoštic malovického Václava Pasáka. Nejlepším prachatickým, hráčem byl na místě desátém Rostislav Hořčica, když v boji o místo deváté podlehl Antonínu Mrázovi z Buku.

Neděle již patřila turnaji dvojic hráčů, kteří pravidelně nastupují v soutěžích na Prachaticku. „Po loňské zkušenosti, kdy hrálo čtyřiadvacet dvojic a turnaj se nám hodně protáhl, jsme dali letos strop dvacet párů. Vyplatilo se, ušetřili jsme skoro dvě hodiny hracího času," vysvětlil Miloslav Jírovec z pořadatelského klubu, proč hrálo letos méně dvojic.

Hrálo se v pěti základních skupinách každý s každým na dvě dvouhry a čtyřhru. První dva týmy ze skupin postoupily do vyřazovacích bojů na dvě porážky o první až desáté místo, třetí a čtvrtí ze skupin do soubojů o 11. – 20. místo. Již ve skupinách došlo na různá překvapení a potvrdilo se, že prognózy dle výsledků z dlouhodobé soutěže v turnajích většinou neplatí. Nicméně až do finále se probojovali favorité největší, a to obě dvojice Ederstavu Prachatice. Ve finále zvítězili Jiří Vostřez s Janem Sobotkou nad Zdeňkem Vostřezem a Jindřichem Medkem a získali prvenství. Poražení semifinalisté si pak potvrdili své druhé místo výhrou nad mladým párem Libína Prachatice Pavel Kadlec – Petr Kraus a čtvrté místo vybojovala další dvojice Libína Marek Krotký – Zbyněk Holub.

„Spokojenost, a o to větší, že byli spokojeni i zúčastnění hráči. Jejich chvála z obou dnů je příjemná, ale také zavazující, abychom za rok připravili minimálně stejně kvalitní turnaj," uvedl na závěr Milan Kocourek a doplnil: „A ta stovka startujících byla splněnou metou, kterou se budeme samozřejmě příští rok snažit ještě vylepšit. Tak na sedmém ročníku na viděnou."