K účasti ve finále potřebuje Pedagog zvítězit se Strakonicemi a v neděli vyhrát či aspoň remizovat s první Plzní. „Celou sezonu jsme bojovali o to, abychom se do play off dostali. Nyní nám chybí poslední dva kroky a já pevně věřím, že je zvládneme," uvedl pro Deník jižní Čechy vedoucí mužstva Pavel Kortus ml., jenž sám je jedním z klíčových hráčů budějovického Pedagogu.

Do zápasu půjdou domácí s optimismem. „Doma jsme za celou sezonu neprohráli a věřím, že tomu tak zůstane i po víkendu. Celou sezonu nás doma podporovali fanoušci a vždy jsme hráli v parádní atmosféře. Doufám, že i tentokrát přijdou v hojném počtu a doženou nás za postupem. Play off jsem nikdy nehrál a hrozně rád bych si ho vyzkoušel doma na Pedagogu," dodal.

V úspěch věří i opora týmu Jan Janda. „Doma se nám daří a šance na úspěch tudíž bude i tentokrát," tvrdí nejzkušenější hráč mužstva.

Jeho spoluhráči mají u zelených stolů ještě vše před sebou (Pavlu Kortusovi je osmnáct, Pavlu Škopkovi šestnáct a Filipu Kortusovi čtrnáct) a právě i proto by si Janda přál o víkendu uspět. „Ti kluci jsou hodně šikovní a hraje se mi s nimi výborně. Zahrát si play off by si zasloužili," říká, zároveň ale dodává, že lehké to o víkendu nebude. „Plzeň je silná, navíc podcenit se nedají ani Strakonice," připomíná, že ve Strakonicích na podzim Pedagog prohrál. „Je to derby, to je vždy nevyzpytatelné. Záležet bude, v jakém složení sem Strakonice dorazí," přemítá a dodává, že on osobně se na oba zápasy moc těší. „Ale nejen já, celé mužstvo," ujišťuje. „Spoléháme taky na fanoušky," zve na víkend do herny na Branišovské ulici Jan Janda.

Tři varianty

Vyhraje-li Pedagog se Strakonicemi, Plzeň v Prachaticích a též Lochovice uspějí, má Pedagog dle Pavla Kortuse tři varianty:

Výhra s Plzní: „V tabulce budeme první a ve finále se střetneme s Lochovicemi."

Remíza s Plzní: „V lize druzí a ve finále se utkáme s Plzní."

Prohra s Plzní: „Skončíme třetí a finále bude bez nás…"

KDY SE HRAJE?

Sobota: Pedagog – Strakonice (15)

Neděle: Pedagog – Sok. Plzeň (10)