Prachatickým se v této sezoně vůbec nedaří. Prakticky na každé utkání se mění sestava a dosavadní výsledky přikovaly tým na samé dno tabulky. Nyní hrají dvakrát doma a potřebují nutně bodovat, aby si uchovali naději na záchranu i do odvetné části soutěže.

V sobotu se Prachatičtí představí od 15 hodin proti Kolínu. Ten v minulé sezoně suverénně vyhrál C skupinu třetí ligy, když neztratil ani jeden bod. Tuto formu si přenesl i do současné sezony a jako nováček soutěže si Kolín zatím vede výborně. Je na čtvrtém místě a trápí i největší favority soutěže. To pro Prachatické není moc dobrá zpráva, ale je třeba zabojovat o každý bodík i proti tomuto celku.

V neděli od 10 hodin se Prachatičtí postaví proti béčku Sparty Praha. V loňské sezoně skončilo áčko Sparty v tabulce ještě pod Libínem, ale po různých přesunech mezi kluby nakonec hraje v této sezoně ligu první. Béčko Sparty vyhrálo B skupinu třetí ligy a po Kolínu je tak dalším nováčkem této sezony. Sparta neměla, stejně jako Libín, dobrý start do sezony a oba týmy byly po pěti kolech svorně na chvostu tabulky. V minulém dvoukole však Sparta získala překvapivě body proti déčku El Niňa Praha a Prachatickým o dva body uskočila. Pro Libín je to určitě hratelný soupeř a nutnost výhry je jasná. Pokud by Libín tento souboj neustál, reálně by se sestup do třetí ligy mohl přiblížit již po polovině sezony, což si určitě nikdo z hráčů ani fanoušků nepřeje.