V našlapané tabulce jsou Prachatičtí momentálně na výborném třetím místě, ale náskok na desátý Zlín činí pouhých pět bodů. To znamená, že každý zápas bude nesmírně důležitý a každý bod navíc ze stolů soupeřů bude mít velkou cenu. A Prachatičtí by chtěli nějaké bodíky také přivézt.

V sobotu nastoupí na stolech El Niňa Praha B. Jak ukazuje tabulka, nebude to vůbec jednoduchý zápas, Pražané jsou druzí. jak však ukázal první vzájemný zápas, i s tímto soupeřem se dá hrát. Prachatičtí na domácích stolech vyhráli 10:4. Základ výhře dali ve čtyřhrách, které obě vyhráli. Ve dvouhrách pak svorně Zaunmüller, Šimoník, Korbel i Kaštánek uhráli po dvou bodech. Za současné situace v tabulce by byly dva body za remízu výborným počinem.

V neděli dopoledne nastoupí hráči Libínu na stolech v Litoměřicích. Soupeř je v tabulce poslední, když doplatil na dvě kontumace v závěru první poloviny soutěže, kdy nepřijel na utkání. V prvním vzájemném měření sil vyhráli jasně Prachatičtí 10:3. Opět kralovali ve čtyřhrách, ve dvouhrách pak Korbel a Zaunmüller získali po třech bodech, Kaštánek a Šimoník po jednom. I tentokrát by měli mít v neděli Prachatičtí tříbodové ambice, ale pozor, soupeř se nesmí ani na chvíli podcenit.