Čekají je dva zápasy, které mohou rozhodnout o tom, jak se bude soutěž vyvíjet na spodku tabulky. Budou to přímé souboje o záchranu druhé ligy. Zítra od 16.30 hodin hraje Libín, který je momentálně po sedmi kolech s jednou výhrou na předposledním místě, na stolech posledního Sokola Plzeň V. Ten zatím všech sedm zápasů prohrál. V neděli dopoledne nastoupí Prachatičtí v Boru u Tachova. Ten je momentálně devátý a na Libín má náskok tří bodů. Do záchranářských bojů je zapletené ještě béčko Liberce, které je na tom v tabulce stejně jako Bor.

Od začátku sezony jezdí Prachatičtí na venkovní zápasy oslabení o svou jedničku Milana Zaunmüllera, který samozřejmě citelně chybí jak ve čtyřhře, tak ve dvouhrách. Důvodem jsou pracovní povinnosti. Na západě Čech by však mohl alespoň v jednom utkání pomoci. „V sobotu by snad mohl být Milan k dispozici. pokud by to vyšlo i na neděli, bylo by to výborné,“ uvedl v úterý večer další hráč týmu Miroslav Bauer.

Nyní o víkendu je důležité bodovat, jelikož se Libín bude za čtrnáct dní loučit s první polovinou soutěže doma v zápasech se čtvrtým Hostinným a vedoucí Mladou Boleslaví.