V sobotu se do Krtel sjelo dvaatřicet stolních tenistů z okresů Prachatice, Strakonice, Písek a České Budějovice, aby se představili ve dvouhře a čtyřhře. Nebyla to čistě mužská záležitost, s chlapy si síly změřily i dvě ženy a především ve čtyřhrách jim pořádně zatápěly.

„Podařilo se nám letos nalosovat skupiny tak, aby se v každé objevilo po jednom hráči z Malovic, okresů Prachatice a České Budějovice a Písku či Strakonice. Dál již to zkrátka bylo podle toho, jaké místo si kdo ve skupinách vybojoval," informoval Jindřich Novák z pořadatelské Martyny Malovice.

Hrálo se tedy nejprve v osmi čtyřčlenných skupinách systémem každý s každým na tři vítězné sady. Vždy dva nejlepší hráči ze skupin postoupili do vyřazovací soutěže o vítězství v celém turnaji, hráči na třetích a čtvrtých místech ve skupinách pak do vyřazovacích bojů v soutěži útěchy.

Při neúčasti loňského vítěze Otakara Koláře z Martyny Malovice tak byl volný jak trůn ve dvouhře, tak i ve čtyřhře, protože tu vyhrál O. Kolář společně se svým oddílovým kolegou Miroslavem Milotou. Rázem se tak spolufavority turnaje stali vítěz předloňského ročníku J. Šimek a lídr nejlepšího týmu v OP Prachaticka J. Vostřez.

Jak však jsou ošidné turnaje, ukázaly hned základní skupiny. Spolufavorizovaný J. Vostřez se nakonec nedostal ze skupiny do hlavní soutěže, J. Šimek sice ano, ale hned v osmifinále jej vyřadil P. Štěpán.

Až do semifinále hlavní soutěže se nakonec probojovali L. Pavlíček (Vimperk), M. Milota (Malovice), V. Klíma (Mostové jeřáby Prachatice) a F. Hubáček (Vodňany). V semifinále přehrál L. Pavlíček V. Klímu 3:1 a F. Hubáček po dramatickém boji, kdy prohrával 0:2 na sety, M. Milotu 3:2. V boji o místo třetí vyhrál M. Milota nad V. Klímou 3:1 a finálové drama nakonec vyhrál vimperský Luděk Pavlíček, který porazil Filipa Hubáčka 3:2 na sety, přičemž v rozhodující sadě zvítězil 11:9. Finálový duel byl skutečnou ozdobou celého turnaje.

Soutěž čtyřher přinesla další řadu velmi dramatických zápasů. V některých případech byl los hodně zrádný a spolufavorité na sebe narazili velice brzy. Jak se však ukázalo, všechny dvojice byly nesmírně vyrovnané a nikdo si nemohl být v žádném zápase ničím jistý. Po několika pětisetových bitvách se do finále prokousaly dvojice Najmanová – Brabec (Vodňany) a Pavlíček – Rejšek (Vimperk). I finále přineslo velkou bitvu, na jejímž konci se radovala vimperská dvojice.

Na konci jedenáctihodinového maratonu zápasů pak pořadatelé odměnili úplně všechny hráče turnaje zajímavými cenami. „Tady patří dík všem těm, kteří nám jakýmkoli způsobem na turnaj přispěli," poděkoval sponzorům Jindřich Novák.

A hráči, ti byli také nadmíru spokojeni. Turnaj splnil předsezonní účel, k vidění byla řada dramatických a vypjatých zápasů, nebyla nouze ani o překvapivé výsledky. „Určitě za rok zase v Krtelích," ozývalo se sborově od účastníků.

„Jsem rád, že se turnaj opět vydařil. Na hráčích bylo vidět, že jsou spokojeni, což je pro nás největší odměna. Nesmím zapomenout ani na naše místní hasičky, které nám při přípravě a organizaci celého turnaje moc pomohly. Doufám, že se v příštím roce znovu sejdeme v plném počtu," zakončil turnaj J. Novák.