Prvoligové áčko je v klidu na desátém místě čtrnáctičlenné tabulky a nehrozí mu již boj o záchranu. Ale k udržení tohoto postavení je třeba zabodovat. Soupeři jsou tentokrát hratelní.

Zítra se představí v prachatické sportovní hale od 15 hodin béčko KST Ostrava. To je sice aktuálně na pátém místě tabulky a má ještě teoretickou šanci dostat se na čtvrtou příčku zajišťující play off o extraligu, ale Prachatičtí by s tímto soupeřem mohli sehrát vyrovnanou partii. Libíňáci mají soupeři co oplácet, ze zápasu na jeho stolech totiž nezískali ani bod, když do Ostravy nedojeli.

V neděli pak přijede do Prachatic Moravská Slávia Brno a hraje se od 10 hodin. V tomto duelu budou hráči Libína favoritem, soupeř je v tabulce na místě dvanáctém. V první polovině soutěže skončil vzájemný duel v Brně remízou 9:9. Prachatičtí však nastoupili k utkání pouze ve třech hráčích bez své jedničky Milana Zaunmüllera. I když to znamenalo, že nastupují prakticky za stavu 0:5, dokázali ještě zremizovat. Po třech bodech v Brně ve dvouhrách získali Calta a Kaštánek, dva přidal Šimoník. Jeden bod získala čtyřhra Calta – Šimoník. Na konečné desáté místo by měla stačit Libínu výhra právě v tomto utkání.

Béčko Libína je ve třetí lize již odsouzeno k sestupu do krajských soutěží. Je poslední a již nemá ani teoretickou šanci na záchranu. Poslední dvojutkání tedy bude již jen o čest.

Zítra od 15 hodin se v Prachaticích představí vedoucí tým tabulky Sokol Plzeň V. Favorit zápasu je tedy jasný, hosté si budou chtít do play off udržet vedoucí příčku, aby měli v semifinále a případně i finále výhodu domácího prostředí v rozhodujícím zápase. Ve vzájemném utkání v Plzni vyhrál Sokol 10:4. Na straně Libínu tehdy získal ve dvouhrách dva body Miroslav Němec, po jednom přidali Miroslav Bauer a Igor Nitrianský.

Třetiligovou derniéru béčka Libína mohou fanoušci vidět v jihočeském derby s ČZ Strakonice. Nejbližší třetiligový soupeř je osmý v aktuální třetiligové tabulce. Ani jednomu z týmů již sice o nic nejde, ale derby má vždy zvláštní náboj. První vzájemný duel vyhráli Strakoničtí 10:3, takže jim mají Prachatičtí co oplácet. Ve Strakonicích získali po jednom bodu M. Němec, M. Bauer a J. Bauer mladší.