V Malovičkách se představilo dvaatřicet soutěžících, kteří hrají okresní a krajské soutěže v týmech na Prachaticku, Strakonicku a Českobudějovicku. Na programu byla dvouhra a čtyřhra. V soutěži mužů se představila i jedna žena, která hodně promluvila především do turnaje čtyřher.

Dvouhry se hrály v osmi skupinách po čtyřech hráčích. Ze skupin pak dva lepší hráči postupovali do vyřazovacích bojů o 1. až 16. místo, hráči na třetích a čtvrtých místech do vyřazovacích bojů o 17. až 32. místo. O vyrovnanosti turnaje svědčilo i to, že někteří medailisté z minulých ročníků se neprobojovali do hlavní soutěže.

Ve čtvrtfinálových bojích přehrál V. Bečvář (Týn nad Vltavou) J. Macháčka (Protivín), L. Pavlíček (vítěz loňského turnaje – Vimperk) P. Štěpána (Zliv), O. Kolář (Malovice) V. Rejška (Vimperk) a M. Jírovec (Mostové jeřáby Prachatice) P. Kadlece (Libín Prachatice). V semifinále si poradil Pavlíček s Bečvářem a Kolář s Jírovcem. Ve výborném finále pak zvítězil domácí Otakar Kolář a obhájil své vítězství z předloňského ročníku.

Soutěž čtyřher byla dramatická od samotného začátku a řada zápasů se hrála na všech pět setů. Nakonec se do finále prokousala protivínská dvojice Jan Macháček – Lucie Najmanová Ryšavá a proti nim se postavila domácí dvojice Otakar Kolář – Ota Plojhar. Dramatický duel se nakonec stal kořistí protivínské dvojice, a tak si jediná žena v turnaji dokráčela pro titul ve čtyřhře.