Druholigový Libín Prachatice se představí poprvé v sezoně na domácích stolech. Po pádu z první ligy se kádr hodně obměnil, a tak do ligových soutěží zasáhnou nové tváře. Z loňské sestavy vypadli David Šimoník s Davidem Caltou, v dresu Libína nepůsobí již ani Miroslav Němec, který v několika ligových zápasech loni také vypomáhal. V prvních dvou zápasech této sezony nemohl z pracovních důvodů nastoupit ani Milan Zaunmüller, a tak si Libín přivezl dvě porážky z Elizzy Praha B a El Niňa Praha D.

Zítra nastoupí Libín od 15 hodin proti Spartě Praha. Tentokrát již bude v sestavě jednička týmu Milan Zaunmüller. Vedle něho se postaví Petr Kaštánek s Miroslavem Bauerem, kdo nastoupí na pozici čtyřky, se nechme překvapit. Sparta si v prvním kole poradila 10:7 s béčkem Ústí nad Labem a ve druhém prohrála 8:10 s Litoměřicemi. Soupeř je to určitě hratelný, postavení hráčů obou týmů na žebříčcích je podobné, takže by to měl být hodně vyrovnaný souboj. V neděli od 10 hodin hostí Prachatičtí béčko Liberce. Ten obě úvodní utkání sezony nad Litoměřicemi i béčkem Ústí nad Labem vyhrál a papírově by měl být těžším soupeřem než Sparta. Ale Prachatičtí jsou již na soupeře nažhaveni a chtějí doma co nejvíce bodovat.

Celý stolnotenisový program tohoto víkendu však odstartuje již dnes v 18 hodin divizní utkání béčka Libína proti VS Tábor. Soupeř Prachatických nezačal sezonu dobře a nejprve doma prohrál s Přídolím. Ve druhém utkání porazil Orel ČB. Libín B začal sezonu remízou 9:9 s Bechyní, ve druhém utkání prohrál v Pojbukách. Na domácích stolech by však Prachatičtí měli bodovat. V neděli pak od 15 hodin přivítají soupeře ze Studené.

Céčko Libína v krajském přeboru také hraje doma. Po prvních dvou zápasech má vyrovnanou bilanci. Zítra od 15 hodin hostí Velešín a v neděli dopoledne Milevsko.

V krajské soutěži má již odehrán první zápas dvoukola se Sokolem Strakonice (10:7) tým z Malovic a v neděli ráno čeká jeho hráče ještě domácí duel s céčkem Elektrostavu Strakonice.

Druhý okresní tým v soutěži, SKP Prachatice, zajíždí ven. Zatím má po prvních dvou kolech bilanci jedné výhry a jedné remízy, pokud by v tom hráči SKP pokračovali, bylo by to výborné. Zítra večer však jedou do Třebohostic, které mají na kontě dvě vítězství a doma budou favoritem. V neděli jedou Prachatičtí do Oseka, který v prvních dvou kolech nasbíral dvě remízy.