Ve dnech 22. – 24. ledna se v Novém Městě na Moravě konalo Mistrovství České republiky v běhu na lyžích. Tam se vypravila skupina sedmi závodníků SKI Sokola Stachy s doprovodem trenérky Mgr. Petry Frühaufové a servisem. Závod byl mezinárodní FIS a byla na něj udělena výjimka od MZČR.

V pátek byl na programu sprint klasickou technikou. Nejlépe se dařilo Haně Randákové a Davidovi Eliášovi, kteří se stali Mistry České republiky. Davida na stupních doplnil ještě Ondřej Šilha, který skončil na skvělém 3. místě. V této kategorii bojoval ještě Matěj Kyrál, který skončil dvacátý. V kategorii mladších dorostenek se do finále dostala ještě Agáta Tušlová, která dojela na skvělém 5. místě. Těsně pod pódiem se v této kategorii umístila Iva Kaiferová na krásné 8. příčce, 21. místo obsadila Natálie Völflová, která závodila v kategorii starších dorostenek v konkurenci 40 závodnic.

Sobota byla ve znamení závodů klasickou technikou, mladší dorostenci absolvovali trať dlouhou 5 km a nejlépe se opět dařilo D. Eliášovi, který získal bronzovou medaili, O. Šilha dokončil závod na krásném 5. místě a M. Kyrál byl dvacátý. Kategorii mladších dorostenek čekala trať o délce 4 km, kde svou formu opět ukázala Hanka Randáková a připsala si další titul. Skvěle závodila i I. Kaiferová, která skončila na 8. místě a A. Tušlová, která byla jen o příčku za ní. Výborně závodila N. Völflová, která si na trati dlouhé 5 km dojela pro 15. místo.

V neděli na všechny čekal závod s hromadným startem, tentokrát volnou technikou. H. Randáková opět nechala všechny své soupeřky za zády a povedl se jí tak zlatý hattrick. Skvělou formu ukázala znovu A. Tušlová, která dojela 5. místě a I. Kaiferová jen s malým odstupem závod dokončila na 8. místě. N. Völflová na trati dlouhé 7,5 km bojovala ze všech sil a bylo z toho 17. místo. V kategorii mladších dorostenců svou sílu znovu ukázal David Eliáš, který si dojel pro druhý mistrovský titul. Do první desítky se dostal i O. Šilha svým 9. místem a M. Kyrál ukázal opravdu vyrovnané výsledky a znovu bral 20. místo.

Všem našim závodníkům gratulujeme a děkujeme pořadatelům za zorganizování závodů i se všemi nařízeními v této nelehké době.

SKI Sokol Stachy