Na začátek jsme dostali naše známé z Florbalové akademie ČB. Ti byli rozehraní z předchozích zápasů a po poločase vedli už 4:0. Rafani však zachovali chladnou hlavu, po přestávce dali pět gólů v řadě a soupeř dokázal v závěru již jen srovnat na konečných 5:5.

Ztrátu dalších bodů již Rafani nepřipustili, nad Milevskem vyhráli 8:5 a domácím kombinovaným týmem Strakonice / Katovice 6:4. Průběh a hlavně závěry obou utkání byly však velmi napínavé. Soupeř vždy ke konci dotahoval na rozdíl jednoho gólu a v obou případech byl nucen odvolat brankáře a zkusit hru v šesti. Jak s Milevskem, tak i s Katovicemi jsme nápor ustáli a naopak jsme pečetili do prázdné branky.

Tentokrát perlil Mates Bohoněk, stejně jako Áda Voračka, Blateňák s netolickými kořeny. Oba dali po sedmi gólech a přidali i nějakou tu asistenci. Perfektní byli opět mladší žáci. Péťa Mrázek a Milan Velek dali po gólu a k tomu předvedli perfektní práci v obraně. Na hrotu byl velmi produktivní nejmladší hráč týmu Lukáš Slabší, který skóroval hned dvakrát. Výborně nás podrželi gólmani, mladší žák Kuba Kuneš, dále Pepa Lusk a z pole byl stažen do brány na zápas s Milevskem i Lukáš Jíra. Ale ani to mu nezabránilo, aby si jako gólman i v tomto zápase připsal kanadský bod, když asistoval dlouhým výhozem u prvního gólu a pomohl tak otevřít skóre.

Další turnaj jsme měli za dva týdny pořádat u nás v Netolicích, ten bohužel odpadá. Kdy a kde se budou moci Rafani opět porvat o body, zatím nevíme. Teď je čeká individuální trénink a po pauze bude určitě platit, že kdo je připraven, nebude překvapen

Držte nám palce a buďte s námi!!

Josef Zíka