„Gratuluji ke stříbrným medailím z Českého poháru. Pro město to má velký význam i v tom kontextu, že se potvrzuje být myšlenka vybudování arény v Prachaticích jako správná a vyrůstají v ní skvělí hokejbalisté,“ poděkoval Martin Malý hokejbalistů Highlanders Prachatice za výbornou reprezentaci nejen jejich klubu, ale i celého města Prachatice.

Navíc při debatě o finálovém turnaji Českého poháru prokázal výborný přehled o výsledcích prachatických hráčů, a to i v dlouhodobých soutěžích. „Přál bych vám, abyste se co nejrychleji probojovali do vyšší soutěže. Český pohár a výsledky s prvoligovými a extraligovými soupeři potvrdily, že na to máte. Škoda, že zde na jihu jeden tým vždy obmění kádr na play off a vyhraje ho díky hokejistům, kteří přes dlouhodobou sezonu prakticky k zápasům nenastupují,“ dodal prachatický starosta.

Nicméně nejbližším vrcholem hokejbalistů je nyní účast na Světovém poháru v Německu. „Bude tam hrát sedm týmů, z toho tři z Finska, domácí německý tým, Kanaďané, Švýcaři a my. Hrát se bude systémem každý s každým a čtyři nejlepší týmy jdou do semifinále,“ přiblížil systém turnaje, který se hraje od 3. do 7. srpna, kapitán týmu Jan Turek.

Přípravu na Světový pohár berou hokejbalisté velice zodpovědně. „Když už tam jedeme, tak chceme v rámci možností také uspět. Kromě hokejbalu se budeme připravovat i s judisty,“ doplnili hokejbalisté.

Nejen úspěchy týmu mužů, ale i další aktivity oddílu lákají do klubu další zájemce hlavně z řad mládeže. „Sleduji, jak se členská základna v hokejbalovém oddíle zvyšuje. Některé oddíly skoro končí, protože mládež nemají, naopak u vás je situace naprosto odlišná a potkávám po městě s hokejkami například i děvčata,“ pochválil činnost hokejbalistů starosta Martin Malý. „V současné době máme v klubu mladší přípravku, starší přípravku, mladší a starší žáky, mladší dorostence a dokonce se dává dohromady i tým děvčat,“ vypočetl mládežnická družstva Jan Švácha a Josef Parkman doplnil: „Před první akcí projektu Pojď si vybrat, co tě baví, který pořádalo OS ČUS Prachatice se sportovním zařízením Prachatice, jsme měli pětadvacet mládežníků. Máme za sebou druhý ročník a máme jich osmdesát registrovaných a další registrace jsou poslané na svaz.“ A jak to je s týmem děvčat? „Těch máme kolem patnácti. Mají na Facebooku svou skupinu Highlanders girls a je tam hodně živo. Sem tam některá z nich kolem třináctého roku skončí, ale přicházejí děvčata další. Tato kategorie hraje turnajově a uvidíme, jak se to bude vyvíjet,“ doplnil k dívčímu hokejbalu Jaromír Kotlík.

Hokejbal se v každém případě stal v Prachaticích fenoménem. „Je třeba poděkovat a smeknout před těmi, kteří u hokejbalu odvedli pořádný kus práce. Jsem rád, že se ve spolupráci s vámi podařila v zimě aréna, i když jen na pár dní, zaledovat. Spolupráce oddílu s městem a sportovním zařízením je příkladná,“ dodal na závěr starosta.