Na druhé straně se z pohodových, příjemných závodů stává „maraton“ náročný nejen pro pořadatele a rozhodčí, ale hlavně pro soutěžící. Závod v Trhových Svinech nebyl výjimkou. Přes stopadesát závodnic se během dne vystřídalo v poměrně malé sportovní hale, kam se bohužel už nevešli ani diváci.

Za Vimperk tentokrát bojovalo v klasickém čtyřboji (prostná, kladina, přeskok, bradla) osm gymnastek. Za svůj výkon zaslouží všechny pochvalu. Nejlepšího umístění dosáhla Emílie Půbalová v kategorii VS0B. Ke spokojenosti své trenérky Hany Košnarové si vybojovala krásné 4. místo.

V obtížnější a nejvíce obsazené kategorii VS1B zkoušela své štěstí Aneta Nevaeva (17.) a Aneta Medková (19.). Přesto, že se snažily a obě zacvičily, jak mohly nejlépe, mají ještě velké rezervy. Rozhodně jim nechybí chuť a odvaha, což je jejich velké plus.

Fotbalová I.A: Čkyně - Strunkovice 0:3 (0:2).
Fotbalová I.A: Derby pro Strunkovice, důležitá výhra Vimperka, Tatran má jen bod

Další tři Vimperačky soutěžily v kategorii VS4C. Lucie Gubániová s jedním pádem z kladiny skončila na 11. příčce. Martina Bělíková, které se naopak kladina velice vydařila, obsadila 15. pozici. Amálka Hášová (16.) předvedla pěknou sestavu na bradlech, ale přeskok se jí bohužel vůbec nepovedl.

Vimperk měl ještě dvě zástupkyně v kategorii VS5C. Obě skončily v první desítce. Salma Sichingerová si pěkným vyrovnaným výkonem vybojovala 6. místo. Kateřina Lešková (9.) se krajských závodů zúčastnila poprvé a svým nadšeným a optimistickým přístupem potvrdila, že její nominace na závod byla správným rozhodnutím.

Děkuji trenérkám Haně Košnarové a Pavle Uhříčkové za náročnou přípravu svých svěřenkyň E. Půbalové a A. Medkové na závod, Jiřímu Kotlíkovi za celodenní odbornou pomoc děvčatům při závodu a rodičům za podporu, pochopení a fotodokumentaci.

Autor: Marie Kotlíková, SG TJ Šumavan Vimperk