Do malé tělocvičny 1. ZŠ v Sezimově Ústí si přijelo vyzkoušet své sportovní dovednosti přes 120 děvčat z celé republiky. Díky perfektní organizaci TJ Spartak Sezimovo Ústí z.s. oddílu sportovní gymnastiky vše proběhlo bez problémů a ke spokojenosti závodnic, trenérů i početných diváků.

Vimperk měl zastoupení ve třech kategoriích. V kategorii VS4C již v loňském roce startovala Martina Bělíková (13.), ale pro Nikolu Lachovou (14.) to byla premiéra na krajské úrovni. Obě jsou šikovné a zacvičily velice dobře. Salma Sichingerová (8.), která udělala od podzimu velký pokrok v provedení všech sestav, bojovala v kategorii VS5C. Nejstarší Šárka Václavíková (5.) předvedla své umění v kategorii VS6C. Provedení na kladině měla úžasné. O místo na bedně jí připravila nevydařená sestava na bradlech. Ale i to k závodům patří. Důležité je cvičit pro radost a užít si neopakovatelnou soutěžní atmosféru

Všechna děvčata zaslouží velkou pochvalu za skvělou prezentaci vimperské gymnastiky a za pěkný zážitek, který připravily svým nejbližším a v neposlední řadě také své trenérce.

Autor: Marie Kotlíková, SG TJ Šumavan Vimperk