V sobotním norském sprintu volnou technikou v kategorii žen zvítězila Barbora Beroušková. Závodnice Sokol Stachy Natálie Wölflová obsadila 9. místo. V kategorii mužů vyhrál Tomáš Kalivoda. Do závodu se postavili i dva servismani Sokola Stachy a obsadili 18. místo Martin Řežáb a 24. místo Jan Hojdekr. V kategorii dorostu si nejlépe vedl ze stašských závodníků Ondřej Šilha na 14. místě. Johana Satoriová brala 15. místo, Agáta Tušlová 18. místo a Matěj Kyrál 25. příčku.

V nedělním distančním závodě na 10 km klasickou technikou vyhrála Barbora Havlíčková. V kategorii juniorek obsadila 6. místo Natálie Völflová. V závodě mužů na 15 km klasicky pak kraloval Jan Šrail. V kategorii dorostu si ze sokolských závodníků nejlépe vedla na 7 km trati Agáta Tušlová, která skončila na 7. místě. Johana Satoriová skončila na krásném 9. místě, Matěj Kyrál na 16. místě a Ondřej Šilha na 29. místě.

Vyhlášení vítězů proběhlo za milé účasti MUDr. Bc. Tomáše Fialy, člena Senátu Parlamentu ČR, který již od ranních hodin sledoval průběh závodů ve sprintu.

Kompletní výsledky zde: http://zavody.czech-ski.com/event/details/17064?returnUrl=%2Fevent%2Flist%3Ffilter.departmentid%3D3

Autor: Mgr. Petra Frühaufová