Nedělní program World Cupu XTERRA Czech se přesunul ke Ktišskému rybníku. Na programu byla nejmladší disciplína Short Track. O její atraktivitě hovoří i davy fanoušků v okolí celé tratě i skvělé souboje na trati.

Klasický závod XTERRA triatlonu se jezdí na distancích 1,5 km plavání - 35 km horské kolo - 10 km běh v terénu. Short Track má na pořadu 500 metrů plavání - 4x1,9 km na kole - 2x1,5 km běhu. Dalo by se říci dvě naprosto odlišné disciplíny, ale při závodech XTERRA Czech 2023 měly naprosto stejný scénář.

Zdroj: Deník/Vladimír Klíma

Po plavecké části vylézala z vody první Francouzka Ducreux, za ní domácí Aneta Grabmüllerová a pak postupně celé startovní pole. V tom však chyběla obhájkyně loňského prvenství Italka Mairhofer, která měla v sobotním závodě těžký pád. Vítězka sobotního závodu Francouzka Billouin vylézala z vody čtvrtá a při jejích bikerských schopnostech se dal čekat velký útok ve druhé disciplíně. Ale až takovou převahu asi nikdo nečekal. Billouin nadělila druhé nejrychlejší bikerce minutu a 20 vteřin a usadila se pevně na čele startovního pole. Na druhé místo proklouzla Švýcarka Duvoisin a na třetí Italka Mendito. Velký skok startovním polem udělala z 15. místa skvělá bikerka Štěpánka Bisová.

Závěrečný běh již nemohl na prvních třech místech nic změnit. Přestože se vítězná Billouin v cílové rovince zdravila s diváky kolem trati, do cíle doběhla s náskokem více než minuty. Výborného výsledku dosáhly na 7. místě Štěpánka Bisová, respektive 8. Aneta Grabmüllerová, která měla třetí nejlepší běh.

Zdroj: Deník/Vladimír Klíma

O obrovské převaze vítězné Francouzky hovoří to, že dokázala na trati předstihnout o kolo sedm soupeřek, které tak předčasně vyřadila z bojů o pořadí.

Konečné pořadí: 1. Solenne Billouin (FRA) 38:34,8, 2. Loanne Duvoisin (SUI) 39:42,8, 3. Marta Mendito (ITA) 40:24,7.

Kompletní výsledky najdete na: https://sportsoft.cz/OfficialResults/2023/20230813_shorttrack_we.pdf?202308.13.01.54