V jednotlivcích jsme získali díky Hance Randákové titul Mistr ČR ve vytrvalostním závodě a dalších šest umístění v TOP 10: H. Randáková 1. a 6. místo, A. Tušlová 4. a 10. místo, J. Bouška 8. a 9. místo, D. Eliáš 7. místo. Ve druhé desítce se pohybovali K.Boušková a O.Šilha, v třetí desítce J.Satóriová . Střelecky se nedařilo T. Hojdekrovi a V. Boldovi, přesto všechno si 9 biatlonistů Sokola Stachy vybojovalo účast na MČR a to je velký úspěch po dvouleté činnosti klubu.

Součástí víkendu byl i závod štafet, ve kterém se nejlépe z Jihočechů vedlo v kategorii žáci C J. Bouškovi, O.Šilhovi a D.Eliášovi – obsadili 6. místo z 28 štafet. Žákyně C ve složení A. Tušlová, J. Satoriová (porucha na zbrani) a H. Randáková obsadila 14. místo ze 23 štafet.

Mistrovstvím České republiky žactva také vyvrcholila soutěž Českého poháru, která se skládala ze tří kol (ČP Letohrad, Bystřice pod Hostýnem, Jilemnice) a právě republikového šampionátu. Výborně si vedla A.Tušlová – 4. místo, J. Bouška 5. místo, H. Randáková 6. místo, K. Boušková 16. místo

V celorepublikové soutěži ČP se družstvo žactva umístilo na skvělém 15. místě ze 43 družstev.

Petra Frühaufová