Hanka Randáková vyhrála kvalifikaci sprintu a zároveň prošla bezproblémově čtvrtfinále, semifinále a ve finále vyhrála suverénním způsobem. V kvalifikaci si vedl výborně i David Eliáš, který bral 2. místo, Agáta Tušlová třetí a Iva Kaiferová čtvrté. Ve finále se nám dařilo také skvěle. Ondřej Šilha se propracoval na druhé místo a David Eliáš skončil třetí.

V sobotu se konal závod volnou technikou s intervalovým startem. Zde Hanka Randáková nastoupila s číslem Leader a opět závod vyhrála s náskokem 45 sekund před druhou svou týmovou kolegyní Ivou Kaiferovou a pátou Agátou Tušlovou. V kategorii dorostu mladšího si nejlépe vedl David Eliáš, který zvítězil. Výborné výkony Stacháků potvrdil naví pátým místem Ondřej Šilha.

Neděle byla ve znamení hromadných startů v klasickém stylu. Závodilo se sice za slunečných podmínek, ale sníh byl na některých místech umrzlý a na slunci rozměklý a těžký. Hanka Randáková hned od startu nasadila rychlé tempo a zajistila si jasné vedení po zbytek závodu. Vyhrála o 26 sekund a zajistila si vedení v Českém poháru i Listině bodů. 4. místo obsadila Agáta Tušlová (3. místo ve výkonnostním žebříčku), s pádem a velmi dobrým závěrem brala 12.místo Iva Kaiferová (7. místo ve výkonnostním žebříčku). Dorostenci si vedli suverénně. Zvítězil David Eliáš (1. místo v žebříčku) a druhý skončil Ondřej Šilha (4. místo v žebříčku).

Družstvo dorostu Sokola Stachy obsadilo skvělé 4. místo v České republice!

Petra Frühaufová