Volejbalisté Jihostroje Č. Budějovice vstoupí už ve čtvrtek večer na brněnské palubovce do nového ročníku extraligy.
„Kádr mistrovského celku se oproti loňsku moc nezměnil," rekapituloval manažer Stanislav Pochop.  „Sukubu nahradil náš odchovanec Tibitanzl," pojmenoval prakticky jedinou změnu v kádru.
Prezident nejúspěšnějšího českého klubu Jan Diviš na předsezonní tiskové konferenci v hotelu U Solné brány pojmenoval jasné cíle klubu: „Letos se od nás očekává, že  obhájíme mistrovský titul, náš cíl rozhodně nemůže být menší. V Lize mistrů chceme sehrát v základní skupině s našimi soupeři, kteří jsou velmi silní, rovnocenné zápasy."
Oporami týmu jsou hráči, kteří zároveň tvoří osu české volejbalové reprezentace.
„To by se v sezoně mohlo kladně projevit," přikyvoval Filip Habr, dvoumetrový nahrávač, který bude i v sezoně 2014/15 plnit roli kapitána.
Ve zmiňované Champions League mají hráči mistrovského Jihostroje opticky přijatelnou skupinu. K zápasům do Innsbrucku, Belchatowa a Antverp nemusí daleko cestovat. Trenér Jan Svoboda ale má o síle soupeřů jasnou představu. „Jasným favoritem je Belchatow, další dvě družstva jsou pro nás opravdu přijatelná, ale  z jejich herního projevu musím říct, že jsou asi lepší než my."
Nahrávač Filip Habr jeho slova doplnil: „Nejpodstatnější bude, jestli se nám podaří naladit na vlnu euforie, která tady byla v průběhu loňského play off, určitě se budeme v Lize mistrů prát o nějaké domácí vítězství."
Do extraligového ročníku 2014/15 vstoupí volejbalisté mistrovského Jihostroje České Budějovice čtvrtečním zápasem v Brně, doma se poprvé představí až v pondělí večer, kdy ve 20 hodin začne na programu ČT Sport přímý přenos jejich letošního premiérového domácího zápasu s Benátkami nad Jizerou.