Studenty sportovního gymnázia, kteří nastupují do závodů pod hlavičkou dvou týmů – SK Snowriders Vimperk a reprezentačního Czech snowboardcross teamu, do Rakouska doprovázelo duo trenérů Jakub Frajkor a kondiční trenér Luděk Filip. Na „inspekci“ zavítal i reprezentační trenér juniorů Jan Knapp.

Pro několik borců bylo toto soustředění posledním v celé řadě před ostrým startem do závodů FIS. Na skvěle připravených crossových tratích v nadmořské výšce přes 3000 metrů nad mořem se spolu s našim týmem připravovala družstva z celé Evropy, USA, Kanady a Austrálie.

Chlapci najezdili v tratích plných boulí, klopenek a skoků desítky kilometrů. Nebyli ušetřeni ani tvrdých pádů. Bohužel, jeden takový znamenal stop pro Radka Vintra, jednoho z našich juniorských reprezentantů. Radek si při pádu zranil záda v oblasti beder a na návrat do závodních tratí může pomýšlet až po Novém roce.

Nejhodnotnějších výsledků ve víkendových závodech dosáhli Michal Hanko na 25. místě, Jaroslav Koudelka a Jiří Volf na 33. místě z 80 startujících závodníků. Jejich mladší kolegové Marek Diviš a Matouš Koudelka získávali první zkušenosti s velkými závody a nechali za sebou mnoho zkušenějších závodníků.

Vrcholem začínající sezony by mělo být mistrovství světa juniorů v Číně a Olympiáda mládeže v Rakousku.

Luděk Filip