Nádherný areál nedaleko Innsbruku prochází výraznou modernizací a v roce 2019 bude hostit mistrovství světa v klasickém lyžování.

Fischer Ski klub Šumava Vimperk a Českou republiku v něm zastupovali tři závodníci v juniorských kategoriích. Barbora Havlíčková, Tomáš Kalivoda a Jiří Mánek se zúčastnili všech tří závodů a zejména Barča si vedla výtečně. Po dobrém výkonu v pátečním prologu (16. místo) odjela v sobotu výbornou klasiku na 5 km (8.místo) - jako jedna z mála českých závodníků se vyrovnala s těžkými podmínkami i tratí - a doslova excelovala v nedělní stíhačce na 10 km volně. V tomto finále celé minitour se pátým nejlepším časem dne probojovala až na pódiové šesté místo v celkovém pořadí. Perfektní výsledek!

Kluci neudrželi nadějné pozice z pátečního prologu. Tomáš tam dokonce pronikl 7. místem do top ten, Jirka obsadil pěkné 28.místo z 57 startujících.

Nicméně sobotní klasiku hoši v těžkých podmínkách takzvaně zazdili! Tím se propadli startovním polem a "vysloužili" si pro nedělní stíhačku pozice v závěru startovního pole. Za nedělní bojovný výkon na 15 km skate si rozhodně zaslouží pochvalu, nicméně na velký posun vpřed už to nebylo.