Na začátku nové sezony se družstvu daří, výhra ve Vodňanech a domácí výhra nad Vimperkem, těsná prohra s favoritem Horaždovicemi a výhra nad ambiciozním týmem ze Strakonic znamená 2. místo v desetičlenné tabulce. Šipkový tým se podařilo sestavit ze zkušených hráčů, kteří se šipkám věnují i dvacet let, ale i mládí v podobě juniora z Prachatic.

Týmu 90210 Prachatice se daří po velké obměně hráčů v týmu o poznání hůře, když zatím nezískal po třech kolech ani bod, ale těsné prohry s ČB a s Vodňany napovídají, že se budou výsledky lepšit.

V Kladně se konalo MR jednotlivců. Do Kladna zavítal i nadějný talent z Prachatic Adam Mráz, od kterého se opět čekalo v žákovské kategorii pódiové umístění. To také splnil, když ve finále nestačil pouze na svého největšího rivala z Hradce Králové Matěje Malacha, kterému podlehl stejně jako v loňském roce a musel se spokojit se druhým místem. Náladu si vylepšil ve čtyřhře, kde společně s Davidem Zárubou vyhráli všechny zápasy a po zásluze si odvezli mistrovsky titul v kategorii mládeže. Za zmínku stojí i 65. místo Zdeňka Mráze v mužské kategorii, která byla obsazena 298 hráči. Mistr republiky pro rok 2019 je Ondřej Kysilka z Viktorie Radim. V ženské kategorii se dařilo jihočeské hráčce Ivě Jakoubkové z J. Hradce, když podlehla až ve finále Monice Hergetové z Prahy. V juniorské kategorii si došel pro titul asi největší talent českých šipek Tomáš Houdek z Tábora. Ve čtyřhře mužů vyhráli Jakub Milo a Jaroslav Chomout z Tábora a tím završili účet pěti mistrovských medaili pro Jižní Čechy.