Innebandy cup 2024 skončil, pořadatelé z SK Meťák už zase připravují další ročník. "Jsou tady děti z celého kraje," vyprávěla za organizátory ředitelka turnaje Zdeňka Stančíková. Byli tu hráči z mnoha klubů, dorazili z Říčan. Přijeli k nám z blízkosti Prahy. Přijelo Milevsko. Účast byla výborná."

Jak se turnaj připravuje? Jak dlouho a jak konkrétně? " Připravujeme ho asi půl roku dopředu. Kontaktujeme jednotlivé kluby, zda přijedou a mají zájem. Komunikujeme se sponzory, kteří letos také hojně přispěli, dále s rozhodčími a pořadateli. Největší shon bývá vždy týden či dva před akcí, kdy se sestavují odměny, objednávají se poháry a medaile. Je to opravdu náročné."

Innebandy Cup 2024. Turnaj uspořádal SK Meťák | Video: Deník/ Kamil Jáša

V roce 2024 florbalisté rozšířili turnaj i o charitativní rozměr. "Děláme tento turnaj vždy s láskou. Letos jsme kontaktovali Nadaci Naděje pro Erika." Malý Erik už má první robotickou ruku a zvyká si na ni. "Po celý víkend jsme měli tombolu, jejíž celý výtěžek putoval na umiňovanou nadaci."

Počet dětí na Innebandy Cupu udělal organizátorům radost. "Letos jsme měli opět krásnou účast. Bylo to kolem 180 dětí. Ráno hrály mladší kategorie, odpoledne přijely starší děti. Hala se tak postupně měnila a proměňovala. Bylo skvělé vidět po dlouhé době všechny známé, protože s některými se známe léta. Pravidelně k nám jezdí, takže je to krásné setkání a společně prožíváme florbalový zážitek."

Na turnaj mezi děti do českobudějovické Sportovní haly dorazil také hokejový brankář Šimon Hrubec, podívejte se na video, o jeho podpis byl obrovský zájem.