Atraktivní disciplína, která se poprvé zkoušela předloni právě na tratích v okolí Křišťanovického rybníka, si již našla pevné místo v seriálech Evropského a Světového poháru. Divácky atraktivní závod se konal na zkrácené trati, kdy se plavaly dva okruhy po 200 metrech, na biku se jela čtyři kola o délce 1,9 km a na závěr čekala dvě běžecká kola na 1,2 km na technické trati s nepříjemný převýšením.

Očekával se znovu souboj sobotního vítěze Francouze Serrierese s českým reprezentantem Lukášem Kočařem. Zkrácená trať však je opravdu sprinterská a každé zaváhání může závod totálně obrátit.

Z vody vylézal s mírným náskokem Francouz Chane. Hned za ním Kočař, Ital Spinazze a Francouz Serrieres. V sobotu třetí Forissier ztrácel dvacet vteřin. Na kole začali Kočař s Italem sjíždět vedoucího Francouze a za touto trojicí se ve francouzském souboji podařilo předjet Forissierovi Serrierese. V dalším kole vypadl ze souboje o medaile Ital a spojila se trojice Chane – Kočař – Forissier. V posledním cyklistickém okruhu Kočař s Forissierem setřásli Chaneho a vytvořili si zajímavý náskok. Na třetí místo se v tu dobu propracoval Dán Sloth a Serrieres se dostal na úroveň Chaneho.

V prvním běžeckém kole prokázal své kvality Forissier a dal ostatním najevo, že již před sebe nikoho nepustí. S náskokem běžel druhý Kočař a na třetího Slotha se začal dotahovat běžecký fenomén Serrieres. Otázkou bylo, zda mu ještě zbyly síly, aby zaútočil na cennější kov.

Do cíle doběhl s převahou první Forissier a k velké potěše početného davu fanoušků si pro druhé místo doběhl Lukáš Kočař. Bronz bral Serrieres. Stupně vítězů tedy patřily stejným třem závodníkům jako v sobotu, jen si Francouzi prohodili pořadí.