Nebyla to bůhvíjaká podívaná, ale důležité dva body jsou doma. I když by daleko víc potěšily tři.
Pondělní duel v extralize volejbalistů  byl přímým soubojem o třetí příčku v hodně vyrovnané tabulce.
„Zápas se hrál pozdě večer, do jeho rámce zapadla ospalá  atmosféra, to platí o výkonech, ale i o těch, co ho měli řídit," neodpustil si po utkání štiplavou poznámku  nepříliš spokojený trenér Valachů  Roman Macek.
Jihostroj Č. Budějovice nakonec svého soupeře udolal v pěti setech. Vybojované vítězství, když se týmu nedaří, bývá někdy důležitější, než hladká výhra 3:0.
Do zápasu lépe vstoupili domácí, kteří při zranění Michala Kriška zkoušeli na postu diagonálního hráče čerstvě uzdraveného smečaře Tomáše Filu.
České Budějovice toužily po řadě proher v Lize mistrů i v domácí nejvyšší soutěži po bodovém zisku, ale druhý set byl v režii hostů ze Zlína, kteří srovnali stav utkání na 1:1.
Jedna strana palubovky ve Sportovní hale v Č. Budějovicích jako by byla očarovaná. Ve třetím setu se obraz hry příliš nezměnil, jen zvítězil jiný tým, tentokrát Jihostroj.
Ve čtvrtém setu viděli diváci přetahovanou o každý bod, v koncovce se hostům podařilo odskočit a vynutili si pátý set.  To už místo Fily byl na postu univerzála Pleva. „Při srovnání těchto dvou hráčů se mi líbil víc," hodnotil trenér Jan Svoboda.
Zlín v týdnu v Challenge cupu porazil Nizozemce z Groningenu, tentokrát ale Valaši  žádný super výkon nepředvedli. Věděl to i jejich kormidelník. „Je strašně těžké přepnout z pohárového volejbalu na extraligový. Proti Nizozemcům jsme hráli o sto procent lépe," uvažoval Macek.
Jihostroj v závěrečném setu zpřesnil hru, přestal chybovat, a to rozhodlo o zisku pátého setu a cenného vítězství.
Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Filip Habr:   „Byla to utrápená výhra, ale pro nás hodně důležitá. My teď nehrajeme v pohodě a potřebujeme přežít tři domácí zápasy. Ubojovat je alespoň takovým hrozným výkonem a po Vánocích chceme zase začít hrát pěkný volejbal."
Trenér Jihostroje Jan Svoboda na tiskové konferenci uvedl: „Poslední vzájemná série play off mezi námi a Zlínem byla o bezchybnosti. Dneska to naopak byla hromada chyb. Zápas byl vyrovnaný ve všem, nikdo výrazně lépe neútočil, nikdo výrazně nehrál bodové míče. Myslím, že jsme lépe bránili u sítě,  to byl jediný rozdíl."
Jihočeši mají velice náročný program, už zítra v pohárovém utkání nastoupí v domácím prostředí proti atraktivnímu extraligovému nováčkovi z K. Varů (18).