Terénní triatlon

Tento závod každoročně startuje na pláži v Horní Plané, odkud se plave do Přední Zvonkové. Následuje jízda na horském kole, která měří 45 km a míří do německého Wegschaidu. Celá etapa končí během na 7 km, který závodníky zavede do rakouského Kollerschlagu. „Letošní závod byl zařazen do Českého i Rakouského poháru v Xterra, tedy terénním triatlonu. Na start se postavilo opravdu hodně závodníků, celkem 204. Se štafetami pak jejich počet vylezl dokonce až na číslo 280,“ popisovala hojnou účast na závodě přes tři země triatlonistka Šárka Grabmüllerová, která se ihned od startu tlačila na přední místa.

Komplikace s tratí

„Z vody jsem vylézala s celkem malou ztrátou na čtvrtém místě, avšak hned po úvodních kilometrech na kole jsem se propracovala na přední pozici, kde jsem následně spolupracovala s Dášou Svěrákovou. Zhruba na 15 km jsme na křižovatce špatně odbočili a naše skupina se tak rozdělila. I přesto, že jsem ještě jednou minula křižovatku a musela se vracet, do depa jsem přijela o dvacet vteřin dříve,“ vysvětlovala k závodu Šárka Grabmüllerová.

Zlatá medaile

Následný běh se pak Šárce jako obvykle vydařil a nakonec se tedy mohla radovat z celkového vítězství. „Poslední etapa pro mě byla velmi náročná díky pražícímu slunci. Běh ale naštěstí patří k mým oblíbeným disciplínám, a proto jsem svůj náskok před svými soupeřkami ještě zvětšila,“ uvedla nadšeně Šárka Grabmüllerová, která byla se svým výkonem jinak velmi spokojená . „Tento úspěch mě hodně překvapil, jelikož moje příprava v červenci nebyla úplně stoprocentní. Většinou jsem o prázdninách dávala přednost cestování před tréninkem. Takový výsledek jsem proto rozhodně nečekala. Tento závod byl jinak velmi náročný, ale jako vždy skvěle připravený. Prostředí je na této akci opravdu unikátní a nádherné,“ dodala na čerstvá vítězka závodu tří zemí.

Libor Staněk