Nejprve se hrál tenis a nohejbal na tenisových kurtech, poté následovaly penalty, které se kopaly na umělé trávě.
„Oproti minulému roku jsme v pravidlech trojboje udělali jednu zásadní změnu. Vždy se muselo začít buďto nohejbalem nebo tenisem. Závěrečné penalty se také musely dohrát, jelikož do tabulky se počítal každý bod. Podle mého soudu to byla spravedlivější varianta," uvedl k turnaji jeho hlavní organizátor Václav Šána.
Těsně před devátou ranní se 16 dvojic rozlosovalo do čtyř skupin. „V každé skupině byl jeden nasazený tým, který měl podle papírových předpokladů postoupit," dále řekl Šána. Jeho slova nakonec platila, jelikož nasazené dvojice potvrdily svou suverenitu a postoupily do čtvrtfinále. V něm nejprve zkušené duo Lang – Marek porazilo dvojici Rathovský – Novotný. Poté Šána s Hájkem postoupili přes tým Schrenk – Řežáb. V dalším čtvrtfinále mladíci Poláček – L. Laboutka přešli bez problému přes spoluhráče Kuncl – Hošek.

„Čtvrtfinále opět probíhalo podle předpokladů. Jediný výsledek, který mě překvapil, se udál v posledním zápase, kdy favorizovaný tým ve složení Had – Lachkovič nestačil na duo P. Laboutka – Zaumüller," komentoval Šána úvodní vyřazovací boje.

„Jednoduše jsme neměli svůj den. V pátek jsme toho moc nenaspali, což se nakonec ve výsledku ukázalo. Byli jsme rádi za postup ze skupiny," sdělil za zklamanou dvojici David Lachkovič.
V prvním semifinále vyzvala mladá dvojice Poláček – O. Laboutka zkušenější duo Zaumüller – P. Laboutka. První jmenovaní opět bez větších problémů postoupili a opět po roce se dostali do rozhodujícího finále. Druhé semifinále proti sobě postavilo odvěké rivaly v tomto trojboji. Dvojice Šána – Hájek nastoupila proti týmu Lang – Marek. Historie se neměnila a Šána opět se svým spoluhráčem soupeře porazil, když tenis vyhrál dokonce 6:0. „Láďa Lang byl pro mě smutným hrdinou turnaje, jelikož už po několikáté jeho cesta skončila těsně před branami vítězství. On sám mi po turnaji sdělil, že ze mě začíná mít herní fobii. Nakonec jsme se ale přátelsky objali, takže vše nabralo dobrý konec," líčil Šána úsměvný moment turnaje.

V rozhodujícím finále nejmladší dvojice turnaje L. Laboutka – Poláček nastoupila proti ostříleným hráčům Šánovi a Hájkovi. Mladý pár zvítězil nejprve v tenise 6:0 a poté k údivu všech ovládl i nohejbal. „Tenis byl jasnou záležitostí, protože kluci hrají dorosteneckou ligu. V nohejbale jsme si věřili, ale musím přiznat, že jsem hodně kazil. Chtěl bych poděkovat svému spoluhráči Martinovi, který odehrál výborný turnaj," chválil svého kolegu Šána. Za rok by se ale rád sešel opět se svým dlouholetým ,,parťákem" Vincencem. „Pavel byl letos zraněný, takže bohužel nemohl stát po mém boku. I tak jsem ale s finálovou účastí spokojený. Navíc jsme neměli žádné potíže s organizací a všichni účastníci byli spokojení. Ani jednou během turnaje nezapršelo, takže jsme vůbec nemuseli přerušovat hru," dodal spokojeně dlouholetý pořadatel míčového trojboje Václav Šána.

Nyní si tenisové kurty na čas odpočinou. Další akce je na pořadu až 1. září, kdy se bude konat druhý ročník tenisových čtyřher. Loňské vítězství bude obhajovat dvojice Martin Nerad společně s Ivanem Skálou. Zájemci se mohou přihlásit už nyní na telefonním čísle 722 910 501.