Organizátoři pozvali na turnaj celkem šest družstev ve věkové kategorii starší přípravky. Kromě domácího týmu Zdíkov/Stachy se představila družstva Vacova, Čkyně, Vlachova Březí, Husince a Netolice/Strunkovice.

Turnaj proběhl systémem každý s každým na 1x15 minut. Turnaj se odehrál v pěkném tempu a výkony jednotlivých družstev se s přibývajícím časem zlepšovaly. Výsledkově byl turnaj vyrovnaný a rozhodovala až poslední kola.

Vítězství a zlatý pohár si nakonec odvezli hráči z Vlachova Březí, kteří získali 11 bodů za tři výhry a dvě remízy a neinkasovali v celém turnaji žádný gól. Zásluhou na tom měl i vynikající brankář Dominik Aleš, který získal individuální cenu pro nejlepšího brankáře. Na druhém místě skončil tým ze Čkyně s 10 body (3 vítězství, 1 remíze, 1 prohra). Jejich útočník Matyáš Pavouček si vystřílel pěti brankami titul nejlepšího střelce. Třetí místo se ziskem 9 bodů (2 výhry a 3 remízy) obsadili domácí Zdíkov/Stachy. Další pořadí: 4. Husinec, 5. Vacov, 6. Netolice/Strunkovice.

Nejužitečnějším hráčem turnaje byla vyhlášena Barbora Hubáčková z Vacova.

Na turnaj zavítali i předseda OFS Prachatice Jiří Trněný, GTM OFS Milan Pánek, starostové obcí Stachy a Zdíkov a předseda fotbalového oddílu Sokol Stachy Ladislav Heidenreich.

Autor: Roman Šebánek