„Tento turnaj je v současnosti nejstarším turnajem Jihočeského kraje formy fotbalu na menším hřišti a s menším počtem hráčů. Za dobu svého trvání si turnaj získal své renomé a prestiž. V prvních letech se jednalo o turnaj v malém fotbale, který se hrál na venkovních hřištích, ale od roku 1992 se již jednalo o turnaj v sálovém fotbale hraný v hale,“ hledí do historie organizátor tohoto klání Luboš Vlnatý

pokračuje: „Při pohledu do listiny vítězů tohoto turnaje je vidět, jak široké spektrum družstev z celé České republiky tady hrálo, a to se všechna na stupeň nejvyšší nezapsala. Ve dvou ročnících se dokonce jednalo o turnaj s mezinárodní účastí, kdy tu hrála dvě družstva ze sousedního Německa. Je úsměvné sledovat, jak v posledních ročnících hrají kluci, kteří při vzniku tohoto turnaje ještě nebyli na světě a dnes v mnoha družstvech patří mezi opory.“

Několik let se turnaj hrál jako dvoudenní, časem se přešlo na jednodenní model. Zkrácení turnaje však určitě přispělo k jeho kvalitě. „Je těžké vyhovět všem, kteří žádají o účast na turnaji, protože současný systém, kdy se určilo, že to bude turnaj jednodenní, se ho může zúčastnit pouze osm družstev. Tím ale dochází k tomu, že boje o postup ze skupiny jsou těžké, protože tu nebývají slabá družstva. Los skupin je většinou řešen tak, aby se nepotkala družstva, která spolu byla ve skupině nebo ve finále předchozího ročníku. Zároveň se dává příležitost mimoprachatickým družstvům, aby si turnaj zachoval celorepublikovou obsazenost,“ uvedl Luboš Vlnatý.

Předchozí slova potvrzuje i listina účastníků letošního turnaje, kdy se představí pětice celků, která hraje Prachatickou futsal ligu a tři týmy z dalších míst.

Skupina A: Club 111 Prachatice (loňský vítěz), Dynamo Jelimani Vimperk, TK Rumpál Prachatice, Hamilton Praha.

Skupina B: SK Devianti České Budějovice (loňský finalista), FC Norton Prachatice, Krvavá Tlačenka Klatovy, SK Strabag Prachatice.

Od prvního turnajového zápasu to bude pořádný boj, fanoušky čekají opravdové lahůdky: 9.00 Club 111 – Rumpál, 9.35 Dynamo Jelimani – Hamilton, 10.10 SK Devianti – Norton, 10.45 Krvavá Tlačenka – Strabag, 11.20 Club 111 – Dynamo Jelimani, 12.00 Rumpál – Hamilton, 12.35 Devianti – Krvavá Tlačenka, 13.10 Norton – Strabag, 13.45 Club 111 – Hamilton, 14.20 Rumpál – Dynamo Jelimani, 15.00 Devianti – Strabag, 15.35 Norton – Krvavá Tlačenka, 16.20 první semifinále, 17.00 druhé semifinále, 17. 30 pokutové kopy o 3. místo, 18.00 finále a následně vyhlášení nejlepších.