Do závěrečného souboje se probojovala dvě nejlepší mužstva po dlouhodobé části soutěže TK Rumpál Prachatice a Tex Color České Budějovice. Prachatický celek se však hodně nadřel v semifinále s Bizony České Budějovice (5:5 a 6:5), aby do finále postoupil. Tak trochu to bylo dáno tím, že se hrálo ve stejný den semifinále kraje i Prachatické ligy, ve kterém bojovalo béčko Rumpálu, takže klub rozložil své největší úderné síly do obou soutěží.

Nicméně jihočeské finále již bylo záležitostí prachatických. V prvním utkání sice nemohl dát Rumpál dlouho gól a soupeř dokonce vedl, ale nakonec domácí zápas otočili a do odvety si již odnesli luxusní náskok, který nakonec ještě pojistili.

1. finále: TK Rumpál Prachatice – Tex Color České Budějovice 5:1 (1:1). Začátek utkání byl velmi opatrný, obě mužstva se oťukávala a čekalo se na chybu soupeře. Hosté se dostali do vedení v osmé minutě, domácí během tří minut srovnali a začali mít navrch. Ve druhé půli navýšili své vedení až na 3:1, hosté se věnovali více než hře rozhodčím a to Rumpál využil ke vstřelení dalších dvou branek a v pohodě si došel pro první vítězství. Branky: Tesárek 3, Ryšánek, Pravda J. – Rys.

2. finále: Tex Color České Budějovice – TK Rumpál Prachatice 2:5 (2:2). Do druhého zápasu šli hosté se čtyřbrankovým náskokem a bylo to znát na jejich hře. Vstřelili první branku, hráli ze zabezpečené obrany a vyráželi k brejkům. Domácí se sice snažili, dvakrát vyrovnali skóre utkání, ale to bylo z jejich strany vše. Druhý poločas již nic nepředvedli a Rumpál mohl slavit titul. Branky: Rys, Jasanský – Šicner 2, Tesárek, Wimberský, Ryšánek.

Po finálovém bloku převzali hráči TK Rumpál Prachatice z rukou předsedy jihočeského svazu Luboše Vlnatého pohár pro vítěze soutěže a další ceny k prvenství v této soutěži přináležející.

Další ročník jihočeské soutěže skončil. Vyhodnoceni byli i jednotlivci. Nejlepším střelcem soutěže se stal Martin Šicner (TK Rumpál), který zatížil konta soupeřů 30 brankami. Nejlepším hráčem soutěže byl vyhlášen Jan Kovačičin (Orth-Med Č. Budějovice). Cenu pro nejlepšího gólmana získal Patrik Vaculka (Dynama Jelimani Vimperk).