Chyběly k tomu přesně čtyři vteřiny. V tu chvíli vedly domácí hráčky o jeden bod 54:53 a do zakončení se řítila bývalá hráčka Strakonic Petra Reisingerová. Už už se chystala zakončit za dva body, ale vše zachránily dlouhé ruce bránící Zory Jilečkové. Publikum jásalo, ale jen chvíli. Rozhodčí posoudili obranný zákrok Jilečkové jako faul, z čehož rezultovaly dva trestné hody pro hostující tým. Za ohlušujícího pískotu haly nejprve sama postižená Reisingerová vyrovnala na 54:54 a s ledovým klidem vzápětí proměnila i druhý trestný hod a hostující lavička propukla v jásot. „Hala pískala, takže to byl takový zvláštní pocit. Nervózní jsme ale ani moc nebyla. Brala jsem to, jako když házím na tréninku. Snažila jsem se tedy soustředit a zůstat v klidu," přibližovala své pocity v rozhodujícím momentu zápasu Reisingerová.
Vyhráno však ještě Pražanky neměly. Trenér domácích Ivan Beneš si vybral oddechový čas a strakonické basketbalistky se pokusily ještě v posledních vteřinkách zaútočit. Takřka se závěrečným klaksonem ještě Thomasová trefila obroučku, což byla tečka za tímto dramatickým zápasem, který VŠ Praha vyhrály 54:55. Po zápase byl strakonický trenér Ivan Beneš velmi zklamaný. „Myslím, že jsme si nezasloužili prohrát. V závěru rozhodla jedna chyba našich hráček a chyba rozhodčího. Byly tam evidentní kroky a rozhodčí mi ještě arogantně řekne, ať se podívám na video. Holky čtyřicet minut dřou a pak to všechno přijde vniveč. Proto jsem tak vytočený," rozdýchával trenér Beneš své zklamání.
Oba týmy se po celý zápas přetahovaly o vedení. Po prvním poločase vedly o bod hostující hráčky, po třech čtvrtinách zase vedly 41:40 domácí. I v poslední čtvrtině se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Po vypršení poslední vteřiny však byly šťastnější hráčky VŠ Praha. „Myslím si, že naše výhra byla spíše šťastná. S výkonem jsem spokojený nebyl, trápili jsme se hlavně v útoku. Sporné výroky rozhodčích jsem zaznamenal. Nechci se k jejich výkonu vyjadřovat, ale musím se jich zastat, protože v tom vypjatém závěru nemají takovou možnost jako třeba mají hokejoví rozhodčí, aby se mohli podívat na video. Musí se rozhodnout v daném okamžiku,"myslí si hostující trenér Pavel Treml. „Nyní je jasné, že se umístíme někde mezi pátým až osmým místem. Chceme být co nejvýše, abychom ve čtvrtfinále nenarazili na IMOS Brno nebo USK Praha," dodává trenér VŠ Praha.
Vyrovnaný zápas rozhodla Petra Reisingerová hlavně díky zlepšenému výkonu v poslední čtvrtině. Reisingerová nastřílela šestnáct bodů, tedy nejvíce ze všech hráček na palubovce, z toho jedenáct právě v poslední periodě. „Pražanky měly tým nabitý reprezentantkami, ale naše holky se z toho nesložily, dřely a měly se dočkat zasloužené odměny. Ale nedočkaly," smutnil domácí trenér Ivan Beneš. „Utkání rozhodla také naše špatná střelba za tři body, a chybělo i lepší proměňování trestných hodů" přidal manažer Eduard Gaisler další důvody porážky. Poukázal tak na skutečnost, že strakonické basketbalistky se pokusily desetkrát o střelbu za tři body a úspěšné byly pouze dvakrát.
V této činnosti jim hodně chyběla nemocná Zuzana Mračnová, která tuto disciplínu umí. Ve střelbě za tři body ovšem nevynikaly ani vysokoškolačky. Ty dokonce zaznamenaly pouze jeden úspěšný pokus za tři body. „Neúčast Zuzany Mračnové byla velice citelná. Máme úzký kádr a každá taková ztráta je pro nás velice nepříjemná. Točilo se prakticky pouze šest hráček. Doufám, že na příští zápas už bude v pořádku," věří Ivan Beneš. I po smolné porážce však naděje na osmičku nejlepších žije. „Už máme ale nůž na krku, nemůžeme si dovolit zaváhat. Šance ještě zůstává, ale měli bychom vše vyhrát a pak jsou taky důležité výsledky ostatních zápasů," neztrácí naději Ivan Beneš.