Fanoušci z Prachatic a širokého okolí potvrdili, že si závod vybral správné místo pro přeskupení a technicku zónu. Přeskupení na Velkém náměstí sledovalo na tisícovku fanoušků a do bývalých kasáren jich dorazilo ještě více. A zde se mohli přesvědčit, jak jsou zruční závodníci při přezouvání pneumatik. Jejich tovární týmy musely zůstat mimo dění a do díla se museli pustit sami závodníci. Navíc měli diváci největší světové hvězdy rallye na dosah ruky.

Po přezutí v prachatických kasárnách se závodníci vraceli zpět na trať, aby absolvovali šestou etapu závodu. Ale test, který vedl v okolí Vlachova Březí na Prachaticku, pořadatelé po projetí několika vozů zrušili kvůli divákům, kteří na trati stáli tam, kde neměli.

Vůz Esapekka Lappiho po havárii na Středoevropské rallye..
Na rallye šlo o život, podívejte se na videu, kde stáli při havárii diváci

"Na rallye fandí obrovské množství diváků a bohužel někteří z nich i přes pokyny pořadatelů nedodrželi bezpečnostní pokyny a stáli v místě, kde ohrožovali sebe i jezdce. Abychom předešli rizikovým situacím, rozhodli jsme se z bezpečnostních důvodů šestou rychlostní zkoušku přerušit a následně úplně zrušit," sdělil pro ČTK šéf komunikace české části závodu Tibor Alföldi. "Naléhavě prosíme diváky, aby dodržovali bezpečnostní opatření a nekazili zážitek jezdcům, fanouškům a neohrožovali sebe ani ostatní," doplnil.