V obou jízdách jste nejlépe odstartoval a až do cíle před sebe nikoho nepustil. Je v Jiníně právě start klíčovým momentem celého závodu?
Ano, podařily se mi oba starty, to je pravda. Ale nemyslím si, že by to byl vyloženě klíčový moment. Na trati bylo hned několik míst, kde bylo vyjeto více kolejí a dalo se předjíždět.

Jak se vám líbí trať v Jiníně v porovnání s těmi v Dalečíně a v Kaplici, kde se jely předcházející závody?
Trať v Jiníně byla dobře připravena, navíc patří k mým nejoblíbenějším v České republice. Před několika roky jsem zde vyhrál i závod juniorského mezinárodního mistrovství České republiky.

Vzhledem k tomu, že se nezávodí u vás v Rakousku ani v Německu, je pro vás mistrovství České republiky prioritním seriálem?
V současné době určitě ano. Ale je otázka, jak se vyvine situace ohledně mistrovství světa. Může se tak stát, že mi nastanou povinnosti i v tomto seriálu, který by měl přednost.

Jste na čele průběžné klasifikace třídy MX2. Absolvujete i všechny zbývající závody s cílem získat titul?
Jak jsem již řekl, záleží na vývoji mistrovství světa. Ale určitě by pro mě bylo prestižní zvítězit v kvalitně obsazeném českém šampionátu a získat tak letošní titul.

Dá se porovnat úroveň českého šampionátu s mistrovstvím Rakouska?
Úroveň českého motokrosového šampionátu je určitě vyšší než toho rakouského. Máte tady navíc i velice hezké přírodní tratě s kvalitním zázemím.

Jste spokojen s podmínkami v jihočeském týmu Motosport Chýnov, jehož barvy na českých tratích hájíte?
Spolupráci s Motosportem Chýnov bych označil jako velice harmonickou. Hned, když jsem začínal jako junior s motokrosem v České republice, tak jsem byl součástí tohoto týmu, a toto spojení trvá dodnes.

Michi Sandner očima Evžena Zadražila
Manažer Motosportu Chýnov Evžen Zadražil díky svým kontaktům již dlouhé roky úzce spolupracuje s řadou rakouských jezdců. Michael Sandner je jedním z nich. „Michi pochází ze Summerau, což je hned první vesnička za hranicemi za Dolním Dvořištěm. Od mala jezdil na závody do jižních Čech, později startoval i v juniorském mistrovství republiky a býval velice úspěšný. Je členem juniorského týmu KTM, takže je pravděpodobné, že bude vyslán na některé závody mistrovství světa třídy MX2, kde už dokázal bodovat. Pokud ale nebudu mít povinnosti ve světovém šampionátu, tak pojede naše mistrovství a chce útočit na titul,“ ujistí Zadražil.