Šampionát se konal v Hranicích na Moravě a v nejobsazenější váze se pral prachatický judista s konkurencí dalších třiceti závodníků.

Petře, s jakými představami jste na šampionát jel?

Chtěl jsem si odvézt medaili. Loni se šampionát konal také v Hranicích na Moravě, já se dostal do semifinále a tam byl diskvalifikován. Chtěl jsem to napravit. Hodně mi pomohlo, že jsem mohl trénovat na USK Praha. Jsem v Praze na škole, kde mám tréninky dvakrát denně a jednou či dvakrát týdně se chodím prát na USK, kde je plno reprezentantů. Na šampionát jsem určitě byl připravený a po létech smůly jsem chtěl medaili.

Byla cesta pavoukem snadná, nebo to byl boj?

V prvním kole jsem měl volno a ve druhém šel proti klukovi z Baníku Ostrava. Po dvou minutách jsem vycítil šanci, nastoupil do chvatu a podařilo se mi ho hodit na ipon. V dalším kole jsem narazil na Nesvadbu, se kterým jsme dost velcí konkurenti. Tady se turnaj lámal. Podařilo se mi ho však do čtyřiceti vteřin hodit na ipon a byl jsem v semifinále. Tam jsem šel na jistotu, soupeře hodil na wazari a vedení si již ohlídal.

Nakonec z toho bylo stříbro, jak vypadalo finále?

To bylo o hodně složitější. Šel jsem proti klukovi, který má za sebou několik reprezentačních startů. Do finále šel hodně snadno, takže jsem k němu určitý respekt měl. Byl to boj. Nejprve jsem ho hodil na wazari a přibližně dvě minuty byl mistrem republiky, ale soupeř to pak otočil, když hodin on mne dvakrát na wazari. Šlo se až do konce, byl to dobrý zápas.


Předpokládám, že panuje spokojenost.

Hodnotím turnaj jako úspěšný. Díky účasti ve finále za mnou přišel reprezentační trenér s tím, že díky tomuto výkonu jsem se dostal do reprezentace a budu startovat na áčkovém Evropském poháru v Praze. Nemusí mne tedy mrzet, že z toho nebylo zlato, náplastí je start v reprezentaci.

To bude další stupínek ve Vaší sportovní kariéře.

To v každém případě. Nominací do reprezentace se nemůže pyšnit každý a mne může těšit, že jsem si to tvrdě vybojoval. Udělalo mi to obrovskou radost. Je to velká motivace do další práce.