Juniorská závodnice a reprezentantka České republiky ještě neví, zda se závodu zúčastní. Velmi ji ale těší fakt, že se Prachatice pokusí zorganizovat Český Pohár v triatlonu.

„Jsem přesvědčená, že tato akce přinese Prachaticím jen samé pozitivní věci. Diváci uvidí naživo triatlonisty z celé republiky. Xterra je obecně velmi zajímavá akce, na kterou se všichni triatlonisté velmi těšíme,“ uvedla mladá triatlonistka Barbora Hlaváčová, která ovšem stále stoprocentně neví, zda se na tomto domácím závodě objeví.

“Se svým týmem mám teď velmi nabitý program, takže ještě budeme s trenérem celou věc konzultovat. Ráda bych si ovšem xterru vyzkoušela, jelikož je to naprosto jiný závod než ty, které většinou absolvuji. V mém případě jsem zvyklá na rovinaté silniční cesty, ale ty přirozeně na této akci příliš nenajdete. Jak jsem si zjistila, tak na trati je například velmi velké převýšení na jednom z kopců, takže co se týče fyzičky, bude to pro všechny nesmírně těžký závod. Pokud ovšem všechno dobře dopadne a já se tohoto triatlonu zúčastním, určitě získám nesmírně cenné závodní zkušenosti,“ dodala optimisticky Barbora Hlaváčová.“

Libor Staněk