A co na trať a závod jako takový říká nestárnoucí prachatická závodnice Božena Hronová reprezentující klub ŠuTri, která samozřejmě nemůže ve startovním poli chybět?

„Jsem velmi nadšená, že se v našem městě uspořádá závod Českého poháru v triatlonu. Upřímně si ale pořád ještě nedokážu představit, jak celá akce proběhne. Sice jsem se již závodů typu xterra triatlonu zúčastnila v Horní Plané a v Hluboké nad Vltavou, ale tyto mítinky jsou velmi specifické a těžko se dají odhadnout. Na startu však nechci chybět, ale žádné přehnané cíle si v žádném případě nekladu. Celý závod bude podle mnohých vyjádření, které jsem slyšela, velmi těžký a náročný,“ uvedla odhodlaně Božena Hronová, která ale dodává, že neví zda jí tento závod zastihne v optimální formě.

„Pracuji totiž jako učitelka, takže s blížícími se prázdninami mám čím dál tím více práce s uzavíráním známek a školního roku jako takového. Den před prachatickou xterrou navíc slaví naše škola výročí, které se možná protáhne do večerních hodin. Musím vše skloubit tak, abych se na této akci cítila co nejlépe,“ dodala k závodu Hronová.

Libor Staněk