Festival

Stejně jako loni však bude součástí sportovního klání i kulturní doprovod, kterým bude Vimperk 24 Fest. „Jedná se o festival, na který přislíbily účast hudební skupiny z celých Čech a dokonce i jedna zahraniční z Německa. Jsme rádi, že se nám podařilo dát dohromady tak široké spektrum hudebníků,“ doplnil za organizátory ze Ski klubu Šumava Vimperk Petr Samek.

První koncerty

A právě Vimperk 24 Fest odstartuje již v pátek večer. Představí se dvě česká hudební seskupení. Od 20 hodin vystoupí na pódiu u výletní restaurace Vodník ve stejnojmenném areálu M.Y.Music z Plzně. „Je to osmičlenná kapela, která hraje netradiční hudební mix na pomezí phunku, hip hopu, rocku i alternativy. Jejich hudba je plná emocí, výbušnosti i něžnosti. Největší zdroj inspirace téhle partičky je především v živém vystupování, které se dá popsat jako přenos energie a pocitů vyjadřovaných hudbou na posluchače,“ představuje první vystupující kapelu Lenka Šimánková z organizačního týmu Festu.

Druhým sobotním koncertem bude od 22 hodin vystoupení skupiny Fast Food Orchestra z Prahy. „Fast Food za více než deset let aktivního vystupování se svým repertoárem objeli téměř celou Českou republiku a opakovaně se také objevili na pódiích zahraničních klubů a festivalů. Ku příležitosti vydání své poslední desky odjela kapela na čtrnáctikoncertní turné do Brazílie a po boku amerických The Toasters také na koncertní šňůru po Evropě. Na pódiích se během svého působení objevili po boku kapel jako The Toasters, Pilfers, Hotknives, Panteon Rococo, Slackers, Selecter, The Skatalites nebo Ska-P,“ přidala vizitku pražské kapely Lenka Šimánková.

Další skupiny

Sobotní festivalové menu odstartuje v 18 hodin vystoupením Fru Fru z Třebíče. „Jedná se o elektronicko rockovou kapelu s názvuky worldmusic a alternativního popu. V březnu 2009 vyšlo jejich třetí album Až přiletí tučňák u firmy Indies Scope. K jejich úspěchům se řadí mimo jiné i účast na mega festivalu Sziget 2007 v Budapešti či nominace na ocenění Anděl 2005 za album Nevěř tichu,“ představila kapelu L. Šimánková.

Od 19.30 hodin vystoupí pražští Discoballs se svým ska/soulem. Po nich se na pódiu objeví od 21 hodin drážďanské uskupení Marracash Orchestra. Jde o jakýsi bláznivý ansámbl, který hraje našláplý mix rocku, dubu, punku, hip hopu, balkánu, reggae, drum..n..bassu podaný s velkou nadsázkou a instrumentální zručností.

O hodinu a půl později se vše přenese do úplně jiné roviny a představí se BT´n´J. „Je to skupina chorvatských plájbojů porůznu se protloukajících náročným životem makarského turistického gheta. Dali se dohromady v létě 2004 během kšeftu, v němž měli za úkol audiovizuálně uspokojit zájezd východoněmeckých turistek trávících dovolenou v hotelu Šibenik (tři hvězdičky) a hotelu Zlaty roh (čtyři hvězdičky). Snad díky této zkušenosti se rozhodli prorazit do světa s úplně novým stylem, který nazvali Německá dechovka s prvky anglického golfu,“ vybrala z autobiografie skupiny Lenka Šimánková.

Vše vyvrcholí o půlnoci ze soboty na neděli, kdy na všechny čeká Fire show v podání vimperské skupiny historického šermu Arteco.