Turnaj je vypsán pro smíšená družstva s tím, že musí být na hřišti stále nejméně dvě ženy. Navíc je klání rozděleno do dvou kategorií, a to open a nad 50 let.

V hlavní soutěži se hraje o putovní pohár, kterým je Elčovický míč. „Jedná se o nádhernou tepanou práci od místního uměleckého kováře Petra Chroňáka,“ připomíná L. Vilánková z organizátorského sboru turnaje. Letos se v této soutěži představilo sedm družstev, která bojovala nejprve ve dvou skupinách. Zde se hrálo systémem každý s každým na dva vítězné sety do 18 bodů. Nejlepší dvě družstva z každé skupiny pak postoupila do křížového semifinále.

Vítězní Bukouni

V semifinále se již hrálo do 25 bodů. Nejprve Březnice porazila Říčany a poté Bukouni Volyně zvítězili nad SK Lčovice. Tím byli dáni soupeři do bojů o konečné umístění. Prvenství si nakonec odvezl tým Bukounů z Volyně, druhá skončila AVK Březnice, třetí Ulice Říčany a čtvrtý SK Lčovice. Páté místo obsadil Brufen Team, šestý skončil Precision Praha a sedmý domácí Sokol Lčovice.

Džbán má Směska

Turnaj kategorie nad 50 let se hraje o Elčovický džbán. „Jedná se opět o putovní cenu, velký keramický džbán, který pro nás vyrobila místní keramička Jitka Martanová,“ doplňuje L. Vilánková. Do této soutěže se přihlásila čtyři družstva, a tak se hrálo systémem každý s každým. Nakonec slavil vítězství domácí tým hrající pod hlavičkou Směska Lčovice. Pomyslné stříbro si odvezl Barvínkov Strakonice, třetí skončili Tučňáci Říčany a čtvrtí nakonec Dědkové Březnice. Nejlepšími hráči této kategorie byli vylosováni Pepa Capůrka a Květa Steinerová.

„Opět se nám podařilo sehnat profesionálního rozhodčího a zápasy hlavní kategorie řídil pan Kropáček ze Strakonic. Turnaj se opět vydařil, přálo nám výborné počasí a všichni se těšíme na další ročník. Musím také poděkovat všem sponzorům, kteří nám přispěli a pomohli tak tento tradiční turnaj zorganizovat na vysoké úrovni,“ doplnila L. Vilánková.