V poslední části soutěže se Netolice utkaly na domácí půdě s týmem VSK Český Krumlov. Zápas nenabídl žádné dramatické výměny, a proto domácím dal možnost zapojit do hry i méně zkušené hráče, kteří i tak dokázali zvítězit jednoznačně 3:0.

Následující zápas nabídl vskutku napínavou volejbalovou podívanou, kdy se Netoličtí utkali s týmem ČZ Strakonice, usilujícím o 1. místo v tabulce. Plný ochoz diváků mohl vidět povedené akce obou mužstev. Avšak výborný blok a práce v poli hostujícího týmu byl proti snažení Netolic úspěšný. Domácí trápil i servis, který se nedařil tak, jak je mužstvo zvyklé. K tomu se přidaly ještě nevynucené chyby v koncovkách utkání. A tak si Strakonice odvážely z Netolic výhru 1:3.

Vše měly Netolice ve svých rukou, když odjížděly na poslední utkání do Tábora. Hráči věděli, že ani případná prohra je už nemůže ohrozit na první příčce. To se projevilo na sestavě, kdy se na místě smečařů točili mladíci Jan Filip a Jan Vojtíšek, na post druhého smečaře naskočil nezvykle z postu libera Zbyněk Baron. Ten se své role zhostil výborně, svým útokem a hlavně blokem dostával domácí tým do úzkých. Netolice tentokrát vsadily na servis „na jistotu“, který jim dával možnost bojovat o body pomocí kvalitní obrany. Celý zápas byl o přelévání bodů z jedné strany na druhou a vyrovnaných koncovek setů. Nakonec se radoval tým TJ Netolice z výhry 3:2.

Netolice se tak mohou radovat z 1. místa v tabulce a těšit se na kvalifikaci o druhou ligu, která se uskuteční ode dneška do neděle v Litomyšli. Utkají se zde se čtyřmi vítězi krajů (Turnov, VK Litomyšl, TJ Spartak Modřany a TJ Sokol Malšovice). Bohužel, zde se musí obejít bez zraněného univerzála Petra Šandy, který na tomto postu podával vyrovnané výkony celou sezonu.

Jan Suchý