Domácí milovníci hry přes vysokou síť uspořádali 12. ročník memoriálu Jiřího Voráčka, který před třinácti lety tragicky zemřel.

Původně mělo hrát šest týmů, ale virové onemocnění si vybralo daň i mezi volejbalisty z Vimperka a týmy Gymnázia Vimperk a NPŠ Vimperk nemohly přijet. Muselo se tak improvizovat a ze zbývajících týmů Lenory a domácích se hráči rozdělili do čtyř smíšených celků o čtyřech hráčích.
Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety. Boje to byly líté a téměř všechny zápasy rozhodoval až třetí zkrácený set. Na turnaj se přišel podívat i Jiří Voráček junior se synem Jirkou. V hale se jim líbily všechny boje a Jiří Voráček junior poděkoval všem, že na tatínka nezapomněli a každoročně uctívají jeho památku. Poděkoval Jiřímu Novákovi, který je hlavním pořadatelem a též jedním z těch, kteří udržují volarský volejbal při životě.

Pořadí v turnaji bylo následující: 1. PC ČR, 2. JARO, 3. Michal, 4. Martin (název si dala každá čtyřka sama).

Turnaj se vydařil a již se všichni těší na příští ročník. Věřme, že chřipky a virózy pominou a za rok se sejde konkurence v plné síle. I přes to byl turnaj hodnotný a všichni si parádně zasportovali. Smeče, rybičky a mnohé obětavé výkony by amatérským volejbalistům záviděli i mnozí profíci. Zkrátka všichni ukázali, že volejbal stále táhne, i když i tento sport, který býval k vidění na každé pláži, plácku, či tělocvičně, též trpí generačními problémy.

Ve Volarech bylo dobře, že si zahrát přišlo hodně mladých lidí a mezi nimi bylo vidět i známé sportovce z okresu, jako Radim Košík, hráč fotbalového celku Tatran Prachatice, či Simona Švecová s Marcellem Kaczkem, který je již po fotbalovém úrazu ze zápasu s Křemží zdráv, velmi dobře jim sekundovali i zkušení matadoři Jaroslav Šiman či Jiří Novák.

Ladislav Beran