Na programu bude celkem osm disciplín. Střílet se bude Perkusní revolver (Mariette), Perkusní pistole civilní (Kuchenreuter), Perkusní pistole vojenská (Lorenz), Křesadlová pistole civilní (Cominazzo), Doutnáková pistole (Tanzutsu), Perkusní puška civilní (Vetterli), Perkusní puška vojenská (Lebeda) a Křesadlová puška civilní (Pedersoli).

Tradičně budou ke spolufavoritům patřit domácí střelci, a to především Radoslav Myslík, Josef Těsnohlídek a Ivan Kalina, kteří patří do absolutní české špičky v černoprachém střílení.

Prezentace k závodu je do 9.30 hodin, o čtvrt hodiny později bude závod slavnostně zahájen a první směna začne střílet úderem desáté hodiny dopolední.

Vítěz každé disciplíny získá košík plný vajec a závodníci do 3. místa obdrží věcnou cenu. Při účasti menší než šesti střelců v disciplíně bude oceněn pouze její vítěz.

Prachatická střelnice ožije i o dalším víkendu. Jednak je připravena tradiční Velká cena Prachatic ve střelbě z předovek a v neděli se ještě bude navíc střílet Prachatická odstřelovačka. Pořadatelé zvou na obě klání v co nejhojnějším počtu, konkurence bude zajímavá.