Prezentovat se k turnaji přišlo šestnáct dvojic, proto byl turnaj nalosován na čtyři skupiny po čtyřech účastnících. Nakonec do bojů zasáhlo pouze patnáct párů, přesto zůstal systém na čtyři skupiny. „Bylo to nejideálnější řešení. Z každé skupiny postupovaly dvě nejlepší dvojice do finálového vyřazovacího pavouka o první až osmé místo. Druzí a třetí ve skupinách si pak stejným způsobem zahráli o deváté a další místa. Chtěli jsme, aby si každý zahrál co nejvíce a přispěl atmosféře turnaje až do jeho konce,“ uvedl k systému klání za organizátory ředitel turnaje Václav Šána.
A jelikož se hrál trojboj, muselo se jednat o tři míčové disciplíny. Na programu byla tenisová čtyřhra, nohejbal dvojic a třetí disciplínou bylo kopání fotbalových penalt, každá dvojice jich kopala v duelu deset. Za každou disciplínu v duelu získala dvojice bod.

Do čela skupin byli nalosováni vítězové některých z předešlých turnajů. A jelikož se sešly právě čtyři vítězné dvojice, bylo nasazení jednoduché. Již ve skupinách se bylo nač dívat, odehrávaly se pořádně tuhé boje. K žádnému překvapení však nedošlo a z prvních míst postoupily páry Lang – Marek, V. Špička – P. Špička, Šána – Vincenec a Schrenk – Řežáb. Tyto dvojice pak zvládly i čtvrtfinále a postoupily do bojů o medaile.

Nikdo ze semifinalistů již nemohl být považován za jasného favorita, ani outsidera. V dramatickém souboji přešli Šána s Vincencem přes otce a syna Špičkovi až po penaltových rozstřelech 2:1. Druhým semifinalistou se stali Lang s Markem po výhře nad Schrenkem a Řežábem. V souboji o třetí místo se poražení semifinalisté dostali až do penalt, ve kterých byli úspěšnější Schrenk s Řežábem a odsunuli V. a P. Špičkovi na čtvrtou příčku. Ani finále nebylo jednoznačné a dospělo až do penalt. Šána s Vincencem vyhráli nad Langem s Markem tenis, pak prohráli v nohejbale a rozhodnout musely penalty. Ty se staly kořistí Šany s Vincencem.

„Trochu nám turnaj narušily sobotní bouřky s prudkým deštěm. Se začátkem vyřazovacích bojů přišla první průtrž mračen. Po bouřce jsme kurty dali rychle dohromady, ale za půl hodiny přišla další bouřka. I to se nám nakonec podařilo zvládnou a celý turnaj se úspěšně dohrál. Vítězové se vyhlašovali až po osmé večer, ale stačili jsme pak všechno řádně ještě probrat a oslavit. Z ohlasů je jasné, že byli všichni spokojeni a můžeme se těšit na příští rok na další míčový trojboj,“ doplnil k turnaji spokojeně organizátor a současně i vítěz Václav Šána.