Ke klání v tenise, nohejbale a kopání penalt se tentokrát sešlo osmnáct dvojic. „Je to sice o něco méně než loni či předloni, ale v červencovém termínu vstupují do hry dovolené a podobně. Navíc se některé dvojice odhlásily na poslední chvíli z důvodů zranění hráčů,“ říká k účasti šéf celé akce Petr Koritenský a dodává: „Vytvořili jsme čtyři skupiny po čtyřech a pěti dvojicích a aby si všichni dost zahráli, do vyřazovacích bojů postoupilo šestnáct týmů. Ze hry po základních skupinách tedy vypadli jen ti, kteří skončili v pětičlenných skupinách na pátých místech. Někomu se to možná zdálo divné, že postupuje i poslední ze skupiny, ale chtěli jsme, aby si to za nádherného počasí všichni užili.“

Ve startovním poli chyběli obhájci prvenství, respektive dvojice v loňském složení. Z dua Václav Šána – Pavel Vincenec zbyl jen první jmenovaný, který tak musel svého parťáka nahradit. Z důvodu zranění chyběl i nohejbalový a fotbalový specialista Vladimír Marek, takže se rozpadla i favorizovaná dvojice Marek – Lang. O to více se čekaly vyrovnanější boje a do role spolufavoritů se rázem dostali otec a syn Špičkovi a Schrenk s Řežábem. Obě dvojice se pravidelně dostávají minimálně do čtvrtfinále a často bojují o posty nejvyšší.

Ve skupinách se tedy hrálo systémem každý s každým, a to tenisová čtyřhra na jeden set, nohejbalové dvojice na jeden set do patnácti a nakonec penalty, přičemž každá dvojice jich kopala deset (každý hráč pět). Po skončení skupin již následovalo osmifinále vyřazovacím způsobem.

Již osmifinálové boje přinesly líté a vyrovnané boje. Jen dvojice Špička – Špička šla dál jednoznačně, v ostatních zápasech to byly boje až do konce. Možná trochu překvapivě vypadli Fiala s Kotlíkem, ale jejich přemožitelé Novák – Šodek ml. prokazovali již od skupiny dobrou formu. Tak trochu se nečekalo ani vyřazení otce a syna Kneiflových, přes které přešli bratři Hájkovi. Jako čtvrtí si čtvrtfinále zajistili Mráz s Hodinou. Ve spodní části pavouka si poradila dvojice Koritenský – Hemmer s Kunclem a Tomáškem, Šána s Langem přehráli Lefflera s Rathovským, Košák s Klímou si poradili s Kahudou a Koritenským ml. a jako poslední postoupili Schrenk s Řežábem po výhře nad bratry Bolkovými. Do čtvrtfinále tedy postoupili všichni čtyři vítězové skupin.

Výsledky čtvrtfinálových zápasů potvrdily, že turnaj byl dobře nalosován, do semifinále opět postoupili všichni vítězové skupin, takže žádné převratné překvapení se nekonalo. Dvojice Špička – Špička si jednoznačně poradila s Novákem a Šodkem. Hodina s Mrázem pak přehráli 2:1 bratry Hájkovi. V dalších dvou duelech to bylo pořádné drama. Koritenský s Hemmerem otočili v duelu se Šánou a Langem do vítězství tenisový duel, v nohejbale pak byl lepší soupeř. V dramatických penaltách pak zvítězili Koritenský s Hemmerem. V posledním čtvrtfinále vyhráli Klíma s Košákem nad Schrenkem a Řežábem tenis až v tie breaku. Nohejbal patřil Schrenkovi s Řežábem. V penaltách měli Klíma s Košákem již velký náskok, nakonec z toho byla plichta a v závěrečném rozstřelu vyhráli Schrenk s Řežábem a postoupili tak do semifinále.

Favorizovaná dvojice Špička – Špička neměla ani v semifinále prakticky žádnou práci. Tenisoví specialisté vyhráli nad Hodinou s Mrázem nohejbal a soupeř v tu chvíli zbylé disciplíny vzdal. Druhé semifinále bylo podstatně vyrovnanější. Větší jistotu však prokázali Schrenk s Řežábem a stali se druhými finalisty. V boji o třetí místo se po dohodě obou dvojic kopaly jen penalty, únava již přece jenom byla obrovská. Pevnější nervy při kopech penalt prokázali Hemmer s Koritenským a zaslouženě brali třetí místo. Finálový duel začal jasnou výhrou dua Špička – Špička v tenise. Nohejbalový zápas byl přetahovanou o každý bod, ale více síly si ušetřili do závěrečného duelu otec a syn Špičkovi a po několikanásobné finálové účasti v této soutěži vše konečně přetavili v celkové vítězství. Druzí skončili Schrenk s Řežábem.

Trojbojový maraton skončil po dvanáctihodinových bojích. První zápasy odstartovaly v půl deváté ráno, finále končilo v půl deváté večer. „Myslím si, že všichni odcházeli spokojeni. Každý si zahrál až dost a jsem rád, že vyšlo počasí. Předchozí dny nevěštily nic dobrého. Gratuluji ještě jednou vítězům a děkuji všem za účast a sportovní vystupování. Příští rok se sejdeme při osmém ročníku,“ zve již na příští rok hlavní organizátor tohoto klání Petr Koritenský starší.