„Jednalo se o závod, kdy se cyklistická část jela na horských kolech. Účast byla trochu poznamenána Mistrovstvím republiky triatlonistů, které se jelo tentýž den v Teplicích a zúčastnilo se ho hodně Jihočechů,“ doplnil trenér prachatických závodníků Miroslav Lorenc.
Nicméně oddíl ŠuTri měl v Budičovicích své zástupce, kteří předvedli dobré výkony. „Naše základna se rozrůstá, takže jsme schopni obsazovat většinu závodů. V mužské kategorii nebyl z našich závodníků na startu nikdo z té nejužší jihočeské špičky, ale i jakási druhá garnitura v podobě Tomáše Hrona a Káji Plánka dobře hájila naše barvy. Tomáš Hron je výborný běžec, takže se dalo čekat dobré umístění. Ujela mu sice tříčlenná skupina na kole, ale držel se v té druhé například s Ivem Grabmüllerem. Po kole byl pátý a v závěrečném běhu se vybičoval k výbornému výkonu a bral celkově bronz,“ komentoval závod mužů Lorenc s tím, že distance byli 3,8 km běh, 12 km kolo a 1,9 km běh.
Prachatický tým může v závěru sezony spoléhat i na ženskou kategorii, kde se stále lepší Valerie Eningerová a tentokrát dokonce závod vyhrála s náskokem čtyř a půl minuty. Třetí skončila Božena Hronová. „Valérie vyhrála opravdu s velkým přehledem, bojovala o posty i s klukama, takže si vytvořila na čele velikánský náskok,“ doplnil k závodu žen Lorenc a pokračoval: „Celkově to byl krásný závod a především ty vesnické mají vždy zvláštní atmosféru. Co se týká našeho oddílu, tak v září nás čeká v Jihočeském poháru již jen Junioraqua cup, který asi pojedou všechny děti. Je to v Táboře a pak již bude na řadě vyhlášení poháru. Tam se samozřejmě těšíme, protože se to bude oranžovět našimi dresy v popředí všech kategorií.“