V dorostenecké kategorii se jako obvykle představil Martin Debnar, jenž si po celou sezonu držel kvalitní formu. V Mělníku mu ovšem nevyšel podle jeho představ start. Doplaval až na devátém místě, přičemž na vedoucí trojici nabral manko okolo čtyřiceti vteřin. V následující cyklistické části ovšem předvedl svůj standard a posunul se celkově na čtvrté místo. Poslední běžecká část mu sice vyšla nejlépe ze všech závodníků, ale na medaile to tentokrát bohužel nestačilo a k zisku bronzové medaile mu chybělo pouhých deset vteřin. Na Martina Debnara tak zbylo nepopulární čtvrté místo.

V kategorii dorostenek se v týmu ŠuTri Prachatice předvedla Barbora Hlaváčová, která vybojovala páté místo. Svůj nejlepší čas zajela v cyklistické části, kde dojela jako třetí nejlepší. V plavání a běhu ovšem zaostala za svými soupeřkami o několik vteřin, což jí stálo dvě místa, které jí připravily o medaili.

Dalším našim závodníkem byl v kategorii starších žáků Václav Lebeda. Hned po stratu si držel skvělé třetí místo, které ale následně na kole ztratil. V závěrečném finiši pak Václav Lebeda nenašel konkurenta a s velkým náskokem zaběhl nejlepší čas, který mu vynesl konečné třetí místo a tím vynikající bronz.

Nejlepší výsledek ale vybojovala starší žákyně Aneta Grabmüllerová. Ta bydlí v Prachaticích, ale obléká barvy týmu B&H Triatlon České Budějovice. Již od startu si suverénně kráčela pro první místo, na cyklistické části měla sice druhý čas, ale to na jejím vedení nic nezměnilo. Běžeckou část již měla opět suverénně nejlepší a zaslouženě se tak mohla radovat ze zisku zlaté medaile. Těsně za medailemi skončila v barvách ŠuTri Prachatice Andrea Jezlová, která skončila čtvrtá. Ta sice byla po plavání na bronzovém stupínku, ale na kole se o místo propadla a na čtvrtém místě pak i doběhla do cíle.

„Samozřejmě největší spokojenost panuje s výkonem Vaška Lebedy. Tomu se stále nedařilo dostat se na bednu, v Mělníce to konečně vyšlo. Ani ostatní nepropadli, vždyť do pátého místa v Českém poháru je to vždy velký úspěch. Nezopakovali však své nejlepší výkony. První srpnový víkend nás čeká poslední závod poháru. Vypadá to, že v celkovém pořadí bude na medailové pozici jen Martin Debnar, ostatní vypadají na čtvrtá místa,“ shrnul současnou situaci v Českém poháru prachatický trenér Miroslav Lorenc.

DOROSTENCI: 1. Lukáš Kočař (Ekol Team) 1:01:36, 2. Jakub Kršňák (VŠ Plzeň) 1:02:37, 3. Marek Novotný (E.ON Team) 1:03:03, 4. Martin Debnar (ŠuTri) 1:03:13, 5. Jakub Janoušek (VŠ Plzeň) 1:03:23. V cíli bylo hodnoceno celkem 25 dorostenců.
DOROSTENKY: 1. Zuzana Vlčková (Mip Polička) 1:10:45, 2. Petra Kuříková (Jablonec) 1:12:09, 3. Tereza Durdiaková (Ekol Team) 1:12:39, 4. Veronika Lauberová (E.ON Team) 1:14:35, 5. Barbora Hlaváčová (ŠuTri) 1:16:54. V cíli bylo hodnoceno celkem deset dorostenek.
STARŠÍ ŽÁKYNĚ: 1. Aneta Grabmüllerová (B&H Č.B.) 35:49, 2. Kristýna Kaniščevová (Tri Klub) 36:32, 3. Lucie Materová (Lipník) 36:45, 4. Andrea Jezlová (ŠuTri) 38:43, 5. Alena Paliderová (SK Jiří Team) 40:39. V cíli závodu bylo hodnoceno celkem devět starších žákyň.
STARŠÍ ŽÁCI: 1. Jan Hloušek (Nový věk) 34:20, 2. Matěj Zahálka (BTT) 34:22, 3. Václav Lebeda (ŠuTri) 34:24, 4. Roman Roupec ( TK M.) 34:38, 5. Michal Bartůněk (Jablonec) 34:57. V cíli bylo hodnoceno deset starších žáků.