Závodit se bude v místě nového sportovního areálu SK Včelnička. Zdejší triatlon spadá již od roku 2003 do seriálu Jihočeské poháru, takže se v něm představí triatlonová špička včetně závodníků ŠuTri Prachatice, kteří budou chtít jistě bojovat opět o nejvyšší příčky a potvrdit tak své dobré výsledky z předchozích závodů. Členové týmu Erik Lorenc nebo Filip Toul mají velkou šanci obsadit opět ty nejvyšší příčky. Všichni závodníci budou muset zvládnout trať, která se skládá celkem ze tří částí. Nejprve musí uplavat dva okruhy v tamějším rybníku, které budou dohromady měřit 0,6 kilometru. Poté triatlonisty čeká další překážka v podobě dvaceti pěti kilometrů, které pojedou na svých kolech. Cyklistická trasa vede z obce Včelnička do Deštné, kde se na náměstí obrátkou pojede opět stejnou tratí nazpátek. Poslední část závodu je běžecká, která měří celkem pět kilometrů. Pro závodníky je samozřejmě připravené občerstveni a mnoho věcných cen.

Na startu však budou chybět mladí závodníci ŠuTri Martin Debnár, Barbora Hlaváčová, Václav Lebeda a Andrea Jezlová, kteří mají na programu závod Českého poháru, ve kterém jsou vysoké ambice. Ti se představí na závodech v Mělníce.

Hned druhý den ovšem prachatické triatlonisty čeká další závod v Blatné, který se stejně jako Včelnička řadí do Jihočeského poháru. ŠuTri Prachatice tak čeká velmi náročný víkend, ve kterém se bude lámat letošní sezona