„Je to krásný závod, pro mě nejlepší, který znám. Jedná se o terénní triatlon a má nezapomenutelnou atmosféru. Erik ho již třikrát vyhrál a jinak končí vždy v desítce,“ uvedl k závodu trenér a otec v jedné osobě Miroslav Lorenc.

Druhým rokem je závod v ČP Xterra, takže se zde scházejí velmi kvalitní závodníci. „Současně se to jde jako pohár německý a rakouský. To možná odradilo některé závodníky, kteří nepomýšlejí na mety nejvyšší, na druhé straně je zde vysoká kvalita. Tentokrát se plavalo 800 metrů z Horní Plané přes Lipno, tam bylo depo pro kola a jelo se 44 kilometrů do Rakouska. Tam bylo druhé depo, ze kterého se běžela desítka na německé území, kde byl cíl,“ popsal trať M. Lorenc.

Jak již bylo řečeno, konkurence se zařazením do národních pohárů hodně zvýšila. „Z Čechů zde byli hlavně kvalitní závodníci z Přerova, výborný Jindra, který Erika porazil v Prachaticích. Byli zde i výborní Rakušané. Součástí byly i štafety, kde každý závodník šel jednu disciplínu. Tady neměla konkurenci česká štafeta, ve které plaval reprezentant Baloun, na kole jel výborný biker Cirkl a následně běžel Kreisinger, který patří do české špičky. Z pozice našeho klubu mě mrzí závod žen. Nebyly zde největší favoritky a věřil jsem Valerii Eningerové. Po plavání byla těsně druhá, vyjela na kolo a po několika stech metrech přetrhla řetěz. Bylo po závodě. Erik Lorenc na své poměry dobře zaplaval. Přišla jeho nejsilnější disciplína kolo a přestože zde byla řada dalších výborných jezdců, vytáhl se ze třicátého až na dvanácté místo. Kolo bylo sice dlouhé a náročné, ale bez nebezpečných úseků. V běhu se dostal na šesté místo, byl celkově třetí z Čechů, vyhrál svou kategorii a podařilo se mu porazit Jindru i další výborné soupeře. S výkonem panuje maximální spokojenost,“ uvedl k závodům M. Lorenc