V jeden den se totiž jely hned dva závody. V Blatné se konal závod série jihočeského poháru. V Mělníku pak zároveň také probíhal Český pohár v triatlonu.
„Českému poháru jsme dali naprostou přednost, jelikož někteří naši závodníci působí v reprezentaci a musí povinně absolvovat alespoň pět akcí tohoto typu. V Blatné jsme ale měli také svá zastoupení. Celkově druhý tam skončil Erik Lorenc a například Filip Toul v Blatné vyhrál svou kategorii,“ uvedl na začátek trenér ŠuTri Prachatice Miroslav Lorenc.

Silný čtyřlístek

Většina závodníků pak absolvovala již zmiňovaný závod v Mělníku. „Pro nás je to vždy velký zážitek závodit v tak krásném městě, které navíc dokáže akci skvěle zorganizovat. Jediná nevýhoda trati spočívá v tom, že v Mělníku si musí závodník udělat dvě depa jak na kolo, tak na běh. Z mého hlediska jde, myslím, o zbytečnou komplikaci,“ řekl Lorenc, který ale jinak dodává, že se sobotním závodem byli vesměs všichni spokojeni. ŠuTri vyrukovali na tomto poháru s tou nejsilnější sestavou. Na akci se představilo úspěšné kvarteto v podobě Vaška Lebedy, Barbory Hlaváčové, Jana Hrona a Martina Debnara. „Do Mělníka tým dorazil o den dříve, aby se mohl na sobotu co nejlépe připravit. Po absolvování lehčího tréninku však začalo enormně pršet a všichni věděli, že druhý den bude trať velmi nepříjemná,“ nastínil dále Lorenc.

Třetí Lebeda

Nejlépe z prachatických závodníků dopadl Václav Lebeda, kterému se podařilo zaplavat vcelku dobrý čas a i v následném kole si udržet šanci na medailové umístění. „Václav si počínal jako zkušený závodník a předvedl výborný výkon. Jeho nejlepší část přišla opět v běhu a škoda, že trať nebyla o trochu delší. Vaškovi by se tak možná podařilo vybojovat druhé místo. Po této mužské kategorii nastoupily do závodu juniorky, kde jsme měli zastoupení v podobě Báry Hlaváčové. Naše triatlonistka bohužel skončila na neoblíbeném čtvrtém místě, ale i tak to považuji za úspěch. Bára asi mohla zajet lepší část na kole, jelikož na něm se podle mého názoru utahala a neměla zbytek potřebných sil na samotný závěr,“ popisoval umístění svých závodníků Miroslav Lorenc.

Smůla Debnara

Český pohár v Mělníku se ale vůbec nevyvedl obvyklému suverénovi triatlonu Martinu Debnarovi, který doplatil na špatné počasí. „Martin byl naše největší želízko v ohni. Navíc mu na tomto závodě chyběl jeho největší konkurent Lukáš Kočar. Před závodem jsem si tak myslel, že Martin má na to, aby zvítězil. Realita byla ale naprosto jiná. Plavání sice dopadlo podle jeho představ, ale následná jízda na kole ho připravila o možnost dokončení závodu. Na mokré trati se dostal do hromadného pádu sedmi závodníků, při kterém si prorazil přední pneumatiku. Jsem přesvědčený, že kdyby mohl pokračovat dále, tak by se můj sen splnil, jelikož Martin letos předvádí skvělé výkony na evropské úrovni,“ řekl zklamaně Lorenc, který si ale svůj smutek mohl vynahradit výkonem Jana Hrona, jenž v Mělníku v silné konkurenci dokázal zabojovat a obsadit slušné místo.

Závod v Táboře

O víkendu ŠuTri Prachatice čeká další důležitý závod, na kterém půjde o hodně. V Táboře se koná Evropský pohár juniorů. Martin Debnar i Barbora Hlaváčová budou chtít jistě tentokrát získat medaile. „Budeme se celý týden poctivě připravovat a v Táboře podle mě zabodujeme. Vidím na Martinovi velké odhodlání napravit neúspěch z Mělníka,“ dodal hlavní trenér ŠuTri Prachatice Miroslav Lorenc.